Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Buda dla psiaka ze schroniska w prezencie od pracowników Starostwa

Data: 24-12-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Buda dla psiaka ze schroniska w prezencie od pracowników Starostwa Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile ufundowali i częściowo sami wykonali budę w prezencie dla psiaka z Pilskiego Schroniska dla Zwierząt Miluszków na Leszkowie. We wtorek, 24 grudnia, buda została przewieziona na miejsce. W jej przekazaniu uczestniczył Eligiusz Komarowski, starosta piski. 

- Taki prezent to symboliczny gest, ale jeden psiak na pewno w niej zamieszka i zimą będzie miał w niej ciepło. Chodzi o zwrócenie uwagi na to, aby pamiętać o zwierzętach w schronisku, i na ile można, poprawiać im jakość życia – mówi starosta.
Za prezent podziękowali pracownicy schroniska, a Hanna Mikołajczak, kierownik schroniska przyznała, że buda na pewno bardzo się przyda i każdy tego typu prezent jest mile widziany.
Przy okazji warto podkreślić, że odkąd pilskim schroniskiem nie zarządza już prywatny przedsiębiorca, warunki bytowania przebywających tu zwierząt mocno się poprawiły.
- Widać, że pracują tu ludzie z wielkim sercem dla zwierząt i profesjonaliści. Zmieniły się standardy żywieniowe i poprawiono warunki, w których przebywają zwierzęta – podkreśla starosta Eligiusz Komarowski.  

Wybiegi dla zwierząt są dzisiaj zadbane. Przy wejściu do schroniska kilka miesięcy temu urządzono z kolei profesjonalne, ogrodzone miejsce dla kotów, z domkami i drapakami. Brawo.
- Szkoda tylko, że tak długo trwał dramat zwierząt, na szczęście dzisiaj jest już dużo lepiej. Podjęliśmy wspólną decyzję, że w kolejnym miesiącu wykonany kolejną budę dla psa. Zachęcam inne środowiska i firmy do  wykonania podobnych gestów – dodaje starosta. 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group