Wiersze Brzechwy i Tuwima na scenie w MDK Iskra w Pile

Data: 17-12-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wiersze Brzechwy i Tuwima na scenie w MDK Iskra w Pile  28 uczestników wzięło  udział w konkursie recytatorskim „Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów w inscenizacji dziecięcej”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile.
W MDK rozstrzygnięto również konkurs plastyczny "Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima", w którym wzięło udział 31 uczestników.
Oba konkursy służą popularyzacji bajek i wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima wśród najmłodszych i odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
Nagrody laureatom wręczali: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Laureaci konkursu  recytatorskiego:
I miejsce – Julia Kałmuk  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie
II miejsce – Olga Słowińska z MDK "ISKRA" w Pile
III miejsce – Aleksandra Kobryń z MDK "ISKRA" w Pile
Wyróżnienia:
Karolina Dominikowska z MDK "ISKRA" w Pile
Oliwia Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile
Kornelia Wódzka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile,
Patryk Półtorak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile

W konkursie plastycznym nagrodę otrzymał Mikołaj Osesek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czajczu za pracę " Kaczka Dziwaczka".
Wyróżnienie za obrazek  "Stonoga" otrzymała Maja Skwierawska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile.