Pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu na Okrzei

Data: 07-12-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu na Okrzei 6 grudnia, po raz pierwszy od kilku miesięcy, na stadionie przy ul. Okrzei młodzi piłkarze ze szkółek Football Academy i Akademii Reissa rozegrali sparingowe mecze. Było jasno jak w dzień dzięki nowoczesnemu oświetleniu, które zainstalowano na stadionie.
Nowe oświetlenie na stadionie to kolejny element modernizacji tego miejsca, które Powiat Pilski  przywraca do życia dla mieszkańców. Praktycznie z ruin powstaje tu nowoczesny obiekt sportowy.  

Pierwszy mecz przy nowym sztucznym oświetleniu, był ważnym wydarzeniem.  
- To była, można powiedzieć, próba generalna nowego sztucznego oświetlenia, które zainstalowaliśmy przy dużej płycie boiska. Zastosowaliśmy tu system PHILIPS OptiVision LED. To inteligentne oświetlenie obiektów sportowych najnowszej generacji. Natężenie oświetlenia można programować i sterować nim przy pomocy aplikacji w smartfonie. Włącza się błyskawicznie, do tego jest energooszczędne – tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

To rozwiązanie sprawdziło się znakomicie. Stadion jest równomiernie oświetlony, na całej powierzchni. Sprawdzili to młodzi piłkarze, którzy rozgrywali jednocześnie dwa mecze, ponieważ na dużej płycie wyznaczono dla nich dwa boiska. Wszędzie było jasno, a mali piłkarze czuli się komfortowo i bezpiecznie.
- Nowe oświetlenie sprawi, że stadion będzie mógł być wykorzystywany przez sportowców również po zmroku. To nowa jakość tego miejsca – dodaje starosta.  
Próba generalna wypadła znakomicie. Niebawem "następcy Lewandowskiego" będą mogli ponownie tu trenować. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki mikołajkowe, a w ramach projektu „Bezpiecznie w powiecie pilskim – od juniora do seniora” także nowoczesne gadżety odblaskowe. 

Modernizacja stadionu
Na stadionie przy Okrzei zamontowano system PHILIPS OptiVision LED. Oprawy OptiVision LED są kompatybilne z systemem oświetlenia Philips Perfec Play (daje możliwość sterowania sygnałem GPRS).
Takie rozwiązanie przeznaczone jest specjalnie do zastosowań związanych z obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Spełnia najwyższe normy sprawności, gwarantuje równomierne oświetlenie o doskonałej jakości, zapewniając bezpieczeństwo oraz komfort wzrokowy.

Wiosną planowana jest budowa nowej bieżni i małego boiska treningowego. 
W części rekreacyjnej stadionu prace są już na ukończeniu, powstał plac zabaw ze ścianką do graffiti, stołem do ping – ponga, stanęły 4 altanki na towarzyskie spotkania. Wybudowano parking, nowe chodniki i drogi dojazdowe. 

Modernizacja stadionu przy ul. Okrzei odbywa się ramach projektu „NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO – przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile. Obejmuj także remont budynku dawnego kina Iskra. Całkowita wartość prac to blisko 8,5 mln zł, ale Powiat Pilski zdobył aż 7 mln zł dofinansowania z WRPO 2014-2020.  
Zapisz się na newsletter