Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Gratulacje i podziękowania podczas sesji Rady Powiatu w Pile

Data: 29-11-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gratulacje i podziękowania podczas sesji Rady Powiatu w Pile Podczas obrad XV sesji Rady Powiatu w Pile miało miejsce wiele uroczystych chwil.  

Na sesji gościli posłowie Okręgu Pilskiego: Marcin Porzucek, Grzegorz Piechowiak i Krzysztof Czarnecki.
Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile wręczyli parlamentarzystom listy gratulacyjne z okazji wyboru do Sejmu RP IX kadencji, na lata 2019-2023.    

- Dziękuję Wam za dotychczasową współpracę. Dzięki niej pozyskaliśmy miliony na inwestycje na drogach, w pilskim szpitalu, oświacie, na budowę nowych obiektów sportowych, hali przy ul. Pola, czy boisk przy szkołach średnich. Pamiętacie o potrzebach pilskich służb ratowniczych, dzięki Waszemu zaangażowaniu powstał nowy internat dla Szkoły Policji, rozbudowuje się nowa siedziba straży pożarnej, a niebawem ruszy budowa nowej siedziby komendy policji. Wierzę, że ta współpraca będzie nadal układała się tak znakomicie z pożytkiem dla mieszkańców powiatu pilskiego - powiedział starosta Eligiusz Komarowski.  
Parlamentarzyści podziękowali za życzenia, a posłowie Marcin Porzucek i Grzegorz Piechowiak obiecali, że podobnie jak w minionej kadencji, będą wspierać władze powiatu pilskiego, zwłaszcza w działaniach inwestycyjnych i pozyskiwaniu na nie środków rządowych. Poseł Krzysztof Czarnecki, który po latach przerwy ponownie zasiadł w sejmowych ławach, również zadeklarował chęć współpracy.
- Powiat Pilski jest liderem w sięganiu po środki zewnętrze. Inne samorządy powinny brać z niego przykład. Również deklaruję wsparcie i pomoc – zapewnił.  

Uhonorowani seniorzy pilskiego lotnictwa wojskowego
Życzenia i gratulacje otrzymał także płk Jan Ficerman, prezes Pilskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, który otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego medal im.  Witolda Celichowskiego, z okazji 30-lecia Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. Otrzymują go osoby za szczególne zasługi dla województwa wielkopolskiego.
- Pana aktywna działalność jako prezesa Pilskiego Oddziału Stowarzyszenia, które w tym roku . obchodziło jubileusz 25-lecia, została doceniona i dowodzi, że propagowania bogatej historii pilskiego lotnictwa wojskowego ma ogromny wpływ na kształtowanie tożsamości nie tylko mieszkańców Piły i powiatu pilskiego, ale całej Wielkopolski. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości w budowaniu pozytywnego wizerunku naszego regionu – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.  

Płk Jan Ficerman zaznaczył, że medal im. Witolda Celichowskiego to sukces wszystkich członków  Stowarzyszenia, do którego przyczyniła się dobra współpraca z powiatem pilskim i innymi samorządami.  

Podczas sesji Piotrowi Koźlikowskiemu, właścicielowi gospodarstwa w gminie Wyrzysk, który gospodaruje na ponad 100 ha, została wręczona odznaka honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” nadana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.     
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group