Zwiększ bezpieczeństwo w swoim domu i odbierz zapornicę do drzwi

Data: 28-11-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zwiększ bezpieczeństwo w swoim domu i odbierz zapornicę do drzwi Starosta pilski Eligiusz Komarowski zaprasza mieszkańców po odbiór zapornic (łańcuszków) do drzwi, które sprawią, że poczujemy się w domu bezpieczniej.

- Zapornice chronią nas przed nieproszonymi gośćmi. Szczególnie osoby starsze, mieszkające samotnie, poczują się bezpieczniej. Mieszkańcy otrzymują je za darmo. Zapraszam serdecznie po ich odbiór - mówi starosta Eligiusz Koamrowski.

Zapornice można odebrać w sekretariacie Starosty Pilskiego w Starostwie Powiatowym w Pile, przy alei Niepodległości 33/35, od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30-15.30.

Zadanie to Powiat Pilski realizuje m.in w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Pile z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Projekt realizowany jest pod hasłem „Bezpieczni w powiecie pilskim – od juniora do seniora”, na który Powiat Pilski otrzymał 100 tys. zł. Nasz projekt zajął bowiem I miejsce w konkursie, w kategorii "Edukacja dla bezpieczeństwa" rządowego programu Razem Bezpieczniej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach programu zrealizowano już wiele ważnych działań. Odbyły się spektakle dla seniorów " Seniorze bądź bezpieczny" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile oraz szkolenia seniorów, uczniów i nauczycieli na temat zagrożeń i bezpiecznych zachowań. Szkolenia prowadzą pilscy policjanci, strażacy, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - partnerzy projektu oraz firma Wolf Security.
Zapisz się na newsletter