Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Droga Śmiłowo-Kaczory po remoncie oficjalnie otwarta. Już użytkują ją mieszkańcy

Data: 21-11-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Droga Śmiłowo-Kaczory po remoncie oficjalnie otwarta. Już użytkują ją mieszkańcy Droga powiatowa Śmiłowo-Kaczory na całej ponad 5 – kilometrowej długości jest już jak nowa. W czwartek po gruntownej modernizacji dokonano jej oficjalnego otwarcia. Ten ważny skrót między drogami krajowymi 10 i 11 jest już bezpieczny dla kierowców i mieszkańców gminy Kaczory oraz  całego powiatu pilskiego.

- Jest to droga bardzo uczęszczana, niezwykle ważna dla mieszkańców i dla lokalnego biznesu. W ubiegłym roku Powiat Pilski z własnych środków zrealizował pierwszą część tej inwestycji, blisko 800-metrowy odcinek od strony Kaczor. Obecny remont ponad 4 – kilometrowego odcinka kosztował blisko 5 ml zł. Ale połowę środków, blisko 2,5 mln zł Powiat Pilski pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziękuję naszym parlamentarzystom Marcie Kubiak, Marcinowi Porzuckowi i Grzegorzowi Piechowiakowi za pomoc, której nam udzielili, aby te środki otrzymać – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na otwarciu drogi obecny był również Brunon Wolski, wójt gminy Kaczory.
- To dla naszej gminy, dla naszych mieszkańców bardzo ważna droga. Od lat mieszkańcy czekali na jej remont. Teraz droga na całej długości jest nareszcie bezpieczna. Dziękuję władzom powiatu pilskiego, że doceniły potrzeby mieszkańców i zrealizowały tę inwestycję – podkreślił wójt.

ZAKRES  PRAC
Remont drogi był gruntowny. Objął dokładnie odcinek 4 216 metrów, od skrzyżowania z drogą nr 10 w Śmiłowie.

- Droga została dokładnie wyprofilowana poprzez wykonanie w wielu miejscach warstw wyrównawczych. Na łukach droga została poszerzona. Przebudowane zostały dwie zatoki autobusowe w Śmiłowie, wzdłuż drogi przebudowano również chodniki o łącznej długości około 670 metrów bieżących. Poza obszarem zabudowanym w niebezpiecznych miejscach ustawiono stalowe bariery sprężyste. Na drodze wykonano nową nawierzchnię, a w miejscowości Śmiłowo - również system jej odwodnienia. Wykonano nowe oznakowanie pionowe i oznakowanie poziome w postaci linii segregacyjnych oraz przejść dla pieszych, jak również azyl dla ruchu pieszego w Śmiłowie przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 10 – wymienił Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.  

Na otwarciu drogi byli obecni również radni Rady Powiatu Pilskiego, którzy zabiegali o modernizację drogi: wiceprzewodniczący Henryk Stokłosa oraz Emilia Załachowska i Teresa Strzelecka, sołtys Śmiłowa.
- Szczególnie dziękuję w imieniu mieszkańców, także za nowy odcinek chodnika, którego wcześniej nie było w planie modernizacji – powiedziała. 

Remont wykonała firma REDON NAKŁO Spółka z o.o. Obecny na otwarciu drogi prezes Andrzej Trudziński podziękował mieszkańcom za wyrozumiałość i przyznał, że to już kolejna inwestycja dla Powiatu Pilskiego, którą zrealizowała jego firma, a współpraca z inwestorem układa mu się doskonale.
Umowę na modernizację drogi powiatowej nr 1177P władze powiatu z wykonawcą podpisały pod koniec czerwca tego roku. Została ukończona zgodnie z terminem.
Wartość zadania: 4 804.236,19 zł. Zadanie dofinasowane z Funduszu Dróg Samorządowych w 50 procentach: 2.402.118,00 zł. Wkład własny Powiatu Pilskiego: 2.402.118,19 zł. 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group