Starosta Pilski zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości

Data: 05-11-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta Pilski zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza mieszkańców powiatu pilskiego do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Będzie śpiewanie hymnu państwowego, Bieg Niepodległości oraz Koncert Muzyki Polskiej.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na te wydarzenia. Uczcijmy Święto Niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu, dopingujmy biegaczy, razem śpiewajmy polskie piosenki. 11 listopada wspólnie świętujmy niepodległość i bądź tego dnia razem. Bądźmy jedną, wielką, patriotyczną wspólnotą – zaprasza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wspólne śpiewanie hymnu państwowego odbędzie się punktualnie o godz. 12.00. W ten sposób dołączymy do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie, na ok. 6 - kilometrową trasę ulicami Piły wyruszą uczestnicy, trzynastego już, Biegu Niepodległości (zapisy: www.biegajznami.biegamy.org). Śpiewanie hymnu oraz start i meta biegu będą miały miejsce na parkingu przed stadionem przy ul. Okrzei z uwagi na prowadzone na stadionie prace modernizacyjne. Z tego też powodu, w bieżącym roku, nie będzie zawodów nordic walking oraz biegu dla dzieci.

Dla biegaczy przygotowane są pamiątkowe medale. Ponadto, w miasteczku biegowym, które znajdować się będzie na patio Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, będą gorące napoje, wojskowa grochówka oraz rogale marcińskie. Nie zabraknie też niespodzianek.  
 
11 listopada o godz. 17.00 zapraszamy również do BWAiUP na VIII Koncert Muzyki Polskiej. Tym razem piosenki ostatniego stulecia zaprezentuje, wokalistka i aktorka filmowa młodego pokolenia, Joanna Aleksandrowicz. Będzie też okazja do wspólnego śpiewania, dla uczestników będą specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki. Tradycyjnie nie zabraknie też rogali marcińskich.
 
Zarówno podczas biegu jak i koncertu, będzie prowadzona zbiórka charytatywna na leczenie Olusia Sibika z Piły, który cierpi na zespół Zellwegera. Jest to nieuleczalna choroba ale żeby spowolnić jej skutki dziecko musi przyjmować bardzo drogie suplementy oraz poddawane jest kosztownej rehabilitacji.
 
Liczymy na Państwa obecność oraz hojność.
 
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group