1,6 mln zł na remont drogi Piła-Zawada. Umowa podpisana!

Data: 28-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

1,6 mln zł na remont drogi Piła-Zawada. Umowa podpisana! W poniedziałek, 28 października w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę na dofinansowanie remontu drogi powiatowej Piła-Zawada z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. W imieniu władz wojewódzkich umowę podpisała Aneta Niestrawska, wicewojewoda wielkopolski.

Powiat Pilski otrzymał na to zadanie 1 569 411 zł, a całkowity koszt remontu wyniesie ponad 2,6 mln zł.
- Zabezpieczyliśmy już wkład własny w wysokości 1 mln 48 tys. zł podczas wrześniowej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile, kiedy dokonaliśmy zmian w tegorocznym budżecie, by jak najszybciej wykorzystać ten ogromny zastrzyk pieniędzy z budżetu państwa. Wkrótce podpiszemy umowę z  wykonawcą, by jeszcze w tym roku rozpocząć prace, a jeśli  warunki pogodowe pozwolą również je zakończyć – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Droga Piła-Zawada ma długość oko 3,7 km. W latach 2016-2017 Powiat Pilski z własnych środków wyremontował już jeden odcinek, teraz prace będą odbywać się na długości blisko 2 kilometrów na terenie gminy Szydłowo.
Droga zyska nową nawierzchnię, wzdłuż niej powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, chodniki i bezpieczne przystanki autobusowe. Na modernizowanym odcinku powstaną przejścia dla pieszych.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził podział środków z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych na początku września tego roku. Powiatom północnej Wielkopolski przyznano wtedy 61,5 mln zł, z tego powiat pilski otrzymał 8 024 960 zł na modernizację dróg gminnych i powiatowych.

Na liście poza drogą Zawada-Piła znalazły się:
- przebudowa ul. Parkowej w Wyrzysku  - dofinansowanie 1 158 533 zł,
- przebudowa ul. Kościuszki w Białośliwiu  - dofinansowanie 1 095 601 zł,
Na liście rezerwowej znalazły się 3 projekty na kwotę 3 101 716,00 zł.
- przebudowa ul. Na Leszkowie, budowa ul. Wiatracznej w Pile oraz budowa ulic Promiennej i Wiosennej w Zawadzie.