Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Tak zmienia się budynek dawnego kina ISKRA w Pile

Data: 26-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tak zmienia się budynek dawnego kina ISKRA w Pile Prace przy modernizacji bydynku dawnego kina ISKRA przy ul. Kilińskiego w Pile postępują zgodnie z planem. Już odsłonięte zostały zaślepione przed laty okna w sali kinowej od strony ulicy.

Budynek przechodzi gruntowny remont, będzie miał nowy dach i elewację.  
Na parterze odnowiony zostanie hol, schody z balustradami, wyremontowane zostanie pomieszczenie na świetlicę – przyszłe miejsce spotkań mieszkańców. Wymienione zostaną drzwi wejściowe i wewnętrzne. Budynek zostanie z zewnątrz podświetlony.
Na piętrze sala kinowa wraz ze sceną również przejdzie gruntowny remont, będzie miała profesjonalne nagłośnienie i dobrą akustykę. Jak za dawnych lat działać tu będzie kino, organizowane będą koncerty, przedstawienia teatralne, próby zespołów, spotkania z ciekawymi ludźmi.

- Niemożliwe przez lata dla wielu odnowienie budynku byłego Kina ISKRA z każdym dniem staje się coraz bardziej realne. To miejsce sentymentalne dla wielu pilan. Już w przyszłym roku urządzimy tu  Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej „ISKRA”, w którym mieszkańcy będą mogli się spotkać, rozwijać swoje pasje, a dla wielu wrócą dawne wspomnienia – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Koniec prac zaplanowano na 30 października 2020 r.; koszt ponad 4,5 mln zł.
Wykonawca: konsorcjum firm CJMS Sp. z o. o. z Piły – lider i Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych „Spadochroniarz” Waldemar Piotrowski z Piły – partner. 

Modernizacja odbywa się w ramach projektu „NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”.
W projekcie ujęto także modernizację stadionu przy ul. Okrzei.  Całkowita wartość prac to blisko 8,5 mln zł, ale Powiat Pilski zdobył aż 7 mln zł dofinansowania z WRPO 2014-2020. 
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group