Leokadia Figurniak z nagrodą w konkursie VIVA! Wielkopolski Senior

Data: 25-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Leokadia Figurniak z nagrodą w konkursie VIVA! Wielkopolski Senior  Przewodnicząca Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile - Leokadia Figurniak - otrzymała nagrodę główną w konkursie "VIVA! Wielkopolski Senior – edycja 2019" za aktywną działalność na rzecz osób starszych. Zgłoszenia laureatki dokonał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs VIVA! Wielkopolski Senior cieszy się dużym prestiżem. Doceniane są w nim osoby działające społecznie dla dobra innych. Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek, 25 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

- Ta nagroda to ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla wszystkich osób aktywnie działających w naszym Związku i moich współpracowników. Pracujemy razem po to, by naszym seniorom żyło się lepiej, by nie siedzieli w domu i nie czuli się samotni. By ciekawie i aktywnie spędzali czas. Dziękuję wszystkim, którzy docenili naszą pracę, szczególnie Panu Staroście Eligiuszowi Komarowskiemu, który zgłosił moją kandydaturę do tego konkursu - powiedziała szczęśliwa laureatka Leokadia Figurniak.

- To wspaniała osoba, bardzo aktywna i profesjonalna i serdecznie gratuluję Pani Figurniak tej nagrody. Zarząd Okręgowy w Pile PZERiI, którym kieruje od blisko 2 lat działa bardzo prężenie, a Powiat Pilski wspiera wiele inicjatyw, których się podejmuje. Współpraca układa nam się znakomicie – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Powiat Pilski wspiera między innymi spotkania integracyjne sportowo-rekreacyjne członków Związku w Henrykowie oraz wydarzenia organizowane przez koła terenowe, np. w Ujściu, czy w Wyrzysku. Wiele imprez Starosta Pilski obejmuje Patronatem Honorowym.  

Podczas gali w Poznaniu Leokadii Figurniak towarzyszył i gatulował prestiżowej nagrody Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile. 
- To była prawdziwa przyjemność stać na scenie razem z laureatką. Pani Leokadia jest niezwykłą osobą, społecznikiem z prawdziwego zdarzenia. Jest doskonałą organizatorką, potrafiła zdobyć zaufanie członków związku, jak i współpracowników. Siedziba Związku przy ul. Staromiejskiej w Pile tętni życiem, członkowie mogą tu aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje, korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych – podsumowuje Przemysław  Pochylski.

O laureatce
Leokadia Figurniak obowiązki przewodniczącej Zarządu Okręgowego PZERiI objęła w 2018 r. Liczy on obecnie blisko 9 tys. członków i obejmuje swoim działaniem powiaty północnej Wielkopolski.

Ze Związkiem jest związana od ponad 12 lat. Wcześniej pełniła funkcję sekretarza zajmując się m.in. organizacją imprez i zgłaszaniem wniosków o dotacje. Wykazała się dużym profesjonalizmem zwłaszcza w sprawach administracyjnych i szybko zdobyła zaufanie członków Związku jak i Zarządu Głównego PZERiI.

Do jej zadań od początku należało organizowanie wyjazdów na wczasy, do sanatorium, spotkań okolicznościowych, rekreacyjno- sportowych, biesiad – wydarzeń, które integrują seniorów. Tylko w 2018 r. odbyło się 10 turnusów dla seniorów nad polskim morzem. Odbyły się także wyjazdy za granicę, do Turcji, Bułgarii, Chorwacji i na Ukrainę. W kawiarence działającej w siedzibie Związku członkowie mogą codziennie się spotykać, działa tu m.in. chór Niezapominajka. W siedzibie działają gabinety rehabilitacyjne z grotą solną. Rozwinęła się pomoc żywnościowa.

Leokadia Figurniak za swoją działalność została wcześniej odznaczona Złotą Odznaką Honorową Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie. Otrzymała również wiele podziękowań i wyróżnień z różnych instytucji, m.in. nagrodę Pelikana z Banku Żywności w Pile. 
Zapisz się na newsletter