„Biznes Bez Granic” – nowe możliwości dla przedsiębiorców z powiatu pilskiego

Data: 21-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Biznes Bez Granic” – nowe możliwości dla przedsiębiorców z powiatu pilskiego Zapraszamy przedsiębiorców z terenu powiatu pilskiego na konferencję „Biznes Bez Granic – jak wejść na rynek międzynarodowy”, inaugurującą projekt Promocja Gospodarcza Powiatu Pilskiego. Na realizację projektu, który ma przede wszystkim promować pilskich przedsiębiorców poza granicami naszego kraju, Powiat Pilski pozyskał blisko milion złotych. Konferencja odbędzie się 30 października br. (środa) w Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA w Pile, w godzinach od 10.00. do 14.00.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli firm z naszego regionu, którzy mają ambicje poszerzyć swoją działalność, nawiązać współpracę z partnerami biznesowymi za granicą, zdobyć nowe rynki zbytu, a tym samym zwiększyć swoje zyski. Oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach projektu przedsiębiorcy będą mieli możliwość udziału m.in. w targach branżowych w USA oraz Niemczech, a wszystkie koszty związane z wyjazdem i stworzeniem stoisk wystawienniczych pokryje Powiat Pilski.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski:
- To niezwykle ważny projekt, w ramach którego zostanie wdrożony i zrealizowany kompleksowy system rozwoju gospodarczego powiatu pilskiego. Przewidujemy szereg zintegrowanych działań, które zwiększą jego rozpoznawalność jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów oraz rozwoju biznesu. Zaczynamy od konferencji dla przedsiębiorców, podczas której przedstawimy zasady rekrutacji na targi zagraniczne w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Ponadto wybitni eksperci będą mówić o ekspansji zagranicznej, rozszerzeniu działalności na rozmaitych rynkach, ale i kwestii zatrudniania cudzoziemców.

Do projektu zapraszamy przedsiębiorców z branż: wnętrza przyszłości, przemysł jutra, rozwój oparty na ICT, wyspecjalizowane procesy logistyczne, nowoczesne technologie medyczne, biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów.

Program Konferencji „Biznes Bez Granic – jak wejść na rynek międzynarodowy” – 30.10.2019r.

10:30 – Powitanie uczestników

10:45 – 11:30 Ekspansja na rynki zagraniczne – jak być gotowym do sprzedaży zagranicznej, Sebastian Kuśmierek, Prezes Polskiego Klastra Eksportowego

11:30 – 12:15 Rozszerzenie działalności biznesowej i wprowadzanie produktów na rynek USA, Rafał Wojciechowski, Business Development Manager w UL International Polska Sp. z o.o.

12:15 – 12:45 Przerwa na lunch

12:45 – 13:15 Zasady rekrutacji przedsiębiorstw na targi i szkolenia w ramach projektu „Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego”, Karolina Szambelańczyk, Koordynator Projektu / Dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych  i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pile

13:15 – 14:00 Zatrudnianie cudzoziemców – porady praktyczne, Ewa Dorna, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.

Zgłoszenia do udziału w konferencji prosimy nadsyłać do dnia 29 października 2019 r.
na adres: ue@powiat.pila.pl.
 
O PROJEKCIE:
Powiat Pilski w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 pozyskał blisko milion złotych dla przedsiębiorców z powiatu pilskiego na promocję ich działalności poza granicami naszego kraju. Projekt Powiatu Pilskiego zajął I miejsce w wyniku oceny merytorycznej.

Projekt jest elementem szerszej wizji rozwoju Powiatu Pilskiego. Dzięki działaniom zaplanowanym w projekcie, gminy z terenu powiatu mają pozyskać inwestorów zagranicznych, a przedsiębiorcy partnerów biznesowych. Projekt obejmie swoim zasięgiem przeszło 6 tys. przedsiębiorców, bo tylu działa na terenie regionu w branżach zaliczanych do tzw. inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Z tej puli ponad 50 przedsiębiorców skorzysta z oferowanych działań.

Kolejne działania będą skierowane wprost do pracowników urzędów gmin i będą związane z pozyskiwaniem inwestorów gospodarczych i przygotowywania ofert inwestycyjnych.
Elementem projektu jest także utworzenie platformy inwestycyjnej, na której przedsiębiorcy, ale i gminy, będą mogli zamieszczać i na bieżąco aktualizować swoje oferty inwestycyjne.

__
DOSTOSOWANIE WYDARZENIA DO SPECJALNYCH POTRZEB
Informujemy, że konferencja organizowana jest w budynku i pomieszczeniach dostępnych architektonicznie. Organizator dołoży ponadto wszelkich starań, aby dostosować wydarzenie do Państwa indywidualnych potrzeb zdrowotnych. W celu zgłoszenia indywidualnych potrzeb uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt z Organizatorem w dogodny dla Państwa sposób (telefoniczny, mailowy lub osobisty).
 
Zapisz się na newsletter