Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego

Data: 18-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego  Ponad 120 reprezentantów szkół powiatu pilskiego uczestniczyło w XIX  Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego.
W olimpiadzie  wzięli udział najlepsi uczniowie wyłonieni w konkursach szkolnych, potem gminnych. Konkurs ten od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.
Uczestnicy podzieleni byli na grupy wiekowe. Testy rozwiązywali najpierw uczniowie szkół podstawowych klas 4-6, następnie klas 7 i 8, na końcu reprezentanci szkół średnich. Każda z grup na rozwiązanie testu miała 45 minut.

Uczniów licznie dopingowali także rodzice i nauczyciele. Powodzenia życzyli im również przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Posiadacie ogromną wiedzę na temat ekologii. Dbanie o środowisko naturalne to dzisiaj bardzo ważne wyzwanie dla nas wszystkich. Wierzę, że swoją wiedzą dzielicie się z rówieśnikami i dorosłym i kształtujecie proekologiczne postawy, dając dobry przykład - mówił podczas uroczystego otwarcia olimpiady wicestarosta Arkadiusz Kubich.
Maria Bratkowska również dodawała otuchy uczniom.
- Jesteście doskonale przygotowani, przeszliście już dwa trudne etapy olimpiady. Z pewnością znakomicie dacie sobie radę. Powodzenia!
Zadania nie były jednak łatwe, a poziom olimpiady był wysoki – przyznał Zdzisław Marciniak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Pile.

Na koniec zwycięzcom wręczono upominki. Teraz najlepsi 7 listopada zmierzą się w 12. Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolskich, w którym wezmą udział uczniowie z terenu powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego i złotowskiego.
Uroczyste podsumowanie olimpiad zaplanowano na 22 listopada br. w MDK Iskra w Pile.
Zapisz się na newsletter