Powiatowa Konferencja Zdrowia poświęcona profilaktyce i leczeniu nowotworów skóry

Data: 15-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiatowa Konferencja Zdrowia poświęcona profilaktyce i leczeniu nowotworów skóry W Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile odbyła się już 17. Powiatowa Konferencja Promocji Zdrowia „Kobieta i  Zdrowie”, której tematem przewodnim tym razem były nowotwory skóry.
Organizatorami wydarzenia był Powiat Pilski i Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu. Konferencja skierowana była głównie do lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, pielęgniarek, uczniów szkół średnich i szkolnych opiekunów medycznych. Jej celem było przekazanie wiedzy na temat rozpoznawania nowotworów i metod ich leczenia, z naciskiem na profilaktykę. 

Wykładowcami byli lekarze specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, Szpitala Specjalistycznego w Pile i nowego Ośrodka Radiologii w Pile. Powiat Pilski na konferencji reprezentowali: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Lepiej zapobiegać niż leczyć. Zdrowia nie można sobie kupić. Doceniamy je, kiedy je tracimy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka: regularne badania, dzięki którym można szybko wykryć chorobę i ją wyleczyć. Poprzez powiatowe konferencje zdrowia wiedze tę staramy się popularyzować – powiedział wicestarosta Arkadiusz Kubich.  

Uczestnikami konferencji była również młodzież szkolna, która mogą się dowiedzieć, jak przed nowotworem się chronić, jak i gdzie się badać.
Zapisz się na newsletter