Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Są powody do świętowania

Data: 11-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Są powody do świętowania W Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Poza licznymi życzeniami nauczyciele otrzymali również nagrody Starosty Pilskiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele szkół prowadzonych przez Powiat Pilski: dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie. Przybyli także rodzice, którzy również podziękowali nauczycielom za trud włożony w edukację młodzieży.
Życzenia złożyli pilscy posłowie Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek oraz Mirosław Dzieniszewski, dyrektor pilskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu. 

W imieniu władz powiatu gratulacje złożył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Dziękujemy Wam za pełną poświęcenia misję, jaką jest praca nauczyciela. Gratulujemy Wam sukcesów i życzymy kolejnych – powiedział.  

Życzenia przekazała również adwokat Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.
-
Pamiętajmy również o tych nauczycielach, który już odeszli, a których dzieło i najlepsze wzorce nauczania i wychowania młodego pokolenia dzisiaj Państwo kontynuujecie - powiedziała. 
  
Nagrody Starosty Pilskiego wręczył nauczycielom Arkadiusz Kubich. Otrzymało je 13 dyrektorów, 28 nauczycieli i 2 nauczycieli - mistrzów: Krzysztof Mańczak – właściciel  Disel Serwis s.c. w Pile i Piotr Toboła – Prezes Zarządu Termotech Sp. z o.o. w Pile.

O tym jakie są obecnie szkoły i placówki prowadzone przez Powiat Pilski mówiła Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.

Szkoła w liczbach
W roku szkolnym 2019/2020/ w 15 placówkach zatrudnionych jest 871 osób, w tym 644 nauczycieli, 227 osób to pracownicy administracji i obsługi. Kształci się w nich 5347 uczniów.

Ważne projekty
Młodzież kształcona jest na coraz wyższym poziomie, między innymi dzięki realizowanym programom współfinasowanym przez Unię Europejską. Tylko wartość projektów zakończonych w 2018 roku wyniosła ponad 9 mln zł, w tym takich jak „Rozwiń skrzydła kariery”- staże dla uczniów gastronomika i mechanika w Bolonii, czy budowa nowoczesnych obiektów sportowo-rehabilitacyjnych z salą gimnastyczną dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile.

W 2019 r. realizowane są kolejne projekty współfinansowane przez UE wartości ponad 8 mln 168 tys. zł, m.in. Erasmus+ , czy Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim.
Są realizowane także programy współfinansowane ze środków rządowych, np. Sportowa Polska – otwarcie nowych boisk dla Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół im.  St. Staszica w Pile, Szatnia na Medal w ZS w Łobżenicy, Czas Zawodowców BIS – Zawodowa Wielkopolska.

Na początku października rozpoczęła się także budowa hali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego, przy ul. W. Pola w Pile.
Łączna wartość inwestycji to 14 mln 700 tys. zł.

- Nasze szkoły stają się coraz nowocześniejsze. Wielka w tym również Wasza zasługa – nauczycieli, którzy uczestniczycie we wszystkich tych przedsięwzięciach. Dziękuję wam i gratuluję. Mamy dzisiaj powody do świętowania – podsumowała Łucja Zielińska.
Zapisz się na newsletter