100 kamizelek od starosty pilskiego dla dzieci w Kosztowie

Data: 01-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

100 kamizelek od starosty pilskiego dla dzieci w Kosztowie Kolejna akcja starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu pilskiego, tym razem niewielkiego Kosztowa, w gminie Wyrzysk.   

We wtorek starosta Eligiusz Komarowski przekazał 50 kamizelek uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie, kolejne 50 sztuk otrzymały dzieci z miejscowego przedszkola; wręczyła je Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.    
- Niech was chronią na drodze. Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. A dzięki kamizelkom odblaskowym będziecie lepiej widoczni przez kierowców i czuć się bezpieczniej – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.
Kamizelki zostały zakupione ze środków Powiatu Pilskiego, a pomógł je wręczać radny Rady Powiatu w Pile Almuetaz Nasrullah, dyrektor szpitala w Wyrzysku i burmistrz miasta Bogusława Jagodzińska.  
Za prezent dziękowały dzieci i nauczyciele.

Kamizelki odblaskowe są ważne zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok. Pieszy jest widoczny dla kierowcy dopiero z odległości 20-30 metrów. To stanowczo za mało, żeby czuł się bezpiecznie. Zwykła kamizelka odblaskowa zwiększa tę widoczność do 130-150 metrów i daje kierowcy czas na reakcję. 

Akcja w Kosztowie nie była pierwsza. W 2016 roku starosta pilski zainicjował akcję „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”, w ramach której 1000 dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych w powiecie pilskim otrzymało kamizelki odblaskowe. Były one rozdawane również podczas akcji znakowania rowerów  wspólnie organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pile i Komendę Powiatową Policji w Pile. Otrzymywali je także dorośli.
 
Zapisz się na newsletter