Zapraszamy na Pilski Piknik z Funduszami Europejskimi

Data: 26-09-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy na Pilski Piknik z Funduszami Europejskimi Starosta Pilski, Eligiusz Komarowski zaprasza na Pilski Piknik z Funduszami Europejskimi, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 28 września, w godz. od 8.30 do 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA w Pile. Na miejscu będzie Miasteczko Europejskie z bezpłatnymi atrakcjami dla wszystkich, w tym degustacja potraw kuchni europejskiej i regionalnej zupy grzybowej, zabawy i gry dla dzieci i wiele innych...

W programie oprócz wielu ciekawych wykładów i dyskusji na temat funduszy europejskich, będzie można także zdobyć konkretne informacje: kto i jak może z nich skorzystać oraz na jakie cele. Program wystąpień podzielono na różne panele, skierowane dla dorosłych i młodzieży, dla osób starszych i z niepełnosprawnością oraz dla przedsiębiorców. Bo fundusze europejskie są dla wszystkich.
- Chcemy pokazać jak skutecznie można z nich korzystać. Jako Powiat Pilski tylko w latach 2015-2018 z różnych środków zewnętrznych, w tym Unii Europejskiej, dzięki odważnym decyzjom Zarządu Powiatu w Pile, pozyskaliśmy blisko 82 mln złotych! Tyle wpłynęło do naszego powiatu na różne  przedsięwzięcia, na czym tylko skorzystali mieszkańcy. Dlatego serdecznie zapraszam na piknik z funduszami europejskimi. Warto je poznać i w ciekawy sposób spędzić wspólnie czas – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  
    
Podczas Pikniku funkcjonować będzie  Miasteczko Europejskie, a w nim:
- degustacja potraw kuchni europejskiej „Smaki Europy”, w tym regionalnej zupy grzybowej z okolicznych lasów
- gra terenowa „Piła w Europie, Europa w Pile”;
- wystawa fotografii „Fundusze Europejskie w obiektywie”;
- gry i zabawy dla dzieci i młodzieży – Akademia Programowania LEVEL UP z warsztatami;
- stoiska informacyjno-promocyjne WRPO, PUP
- stoisko Sanepidu, a na nim: badanie poziomu cukru, ciśnienia i tkanki tłuszczowej
- stoisko fryzjerskie, na którym uczniowie Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, dzięki przyrządom zakupionym z funduszy europejskich, zrobią każdemu chętnemu wymarzoną fryzurę.

I wiele innych atrakcji…..

Wstęp i wszystkie atrakcje bezpłatne!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TUTAJ


Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
 
Zapisz się na newsletter