Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

110 lat OSP w Osieku! Wyróżnienia, życzenia i pokazy strażackie

Data: 24-09-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

110 lat OSP w Osieku! Wyróżnienia, życzenia i pokazy strażackie 22 września jubileusz 110–lecia świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku nad Notecią. To jednostka z ogromnymi tradycjami działająca na wielu płaszczyznach. Ma nie tylko seniorską drużynę, ale również młodzieżową i dziecięcą, co jest ewenementem w skali północnej Wielkopolski. Do tego ma własną Orkiestrę Dętą, a mieszkańcy są z jednostką silnie związani.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się od mszy świętej, a sama uroczystość odbyła się na miejscowym stadionie. Zanim rozpoczęły się pokazy strażackie, wręczono honorowe wyróżnienia dla seniorów druhów OSP Osiek nad Notecią oraz dla wyróżniających się obecnie druhów z jednostki. Nie zabrakło również życzeń zaproszonych gości. A ci przybyli licznie: obecni byli posłowie Marta Kubiak, Grzegorz Piechowiak, Marcin Porzucek, starosta pilski Eligiusz Komarowski i Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile. Życzenia złożyła również Iwona Schulz, radna Rady Powiatu z tego okręgu. Wszyscy życzyli druhom wspaniałych kolejnych lat, podkreślając jak ogromne znaczenie jednostka ma nie tylko w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców, ale również w ich integracji.  

O bojowych walorach jednostki mówił bryg. Rafał Mrowiński, Komendant  Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. OSP Osiek nad Notecią należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jest dobrze wyposażona i wyszkolona. Zabezpiecza wschodnią „flankę” powiatu pilskiego – jak fachowo ujął to komendant. Zaszczytną funkcję prezesa Zarządu OSP w Osieku pełni Edward Gaczkowski.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się strażacki piknik. Druhowie zaprezentowali swoje umiejętności, ale i tak największe wrażenie wywarły pokazy dziecięcej drużyny, która z bojowymi zadaniami, w tym gaszeniem pożarów, poradziła sobie zawodowo. Odbył się jeszcze mecz piłkarski między reprezentacją OSP a PSP, który zakończył się remisem.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group