Laureaci zostali nagrodzeni

Data: 24-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci zostali nagrodzeni

Dzięki wsparciu wielu życzliwych osób, ogłoszenie wyników XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat” miało bardzo uroczysty charakter. Piątkowemu spotkaniu w Regionalnym Centrum Kultury w Pile towarzyszyły warsztaty literackie oraz koncert literacko – muzyczny w wykonaniu zespołu Camerata. Nagrody zwycięzcom wręczyli między innymi: Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Prezydent Piły Piotr Głowski.

Jak poinformowali jurorzy, w konkursie wzięło udział 1329 autorów z całego kraju, którzy nadesłali ponad 13 tysięcy utworów pisanych wierszem lub prozą. Grand Prix Konkursu otrzymał szesnastoletni Maciej Żulpo z Lęborka (województwo pomorskie) za opowiadanie „Ja i mój świat”. W wąskim gronie nagrodzonych byli też przedstawiciele powiatu pilskiego. Drugie miejsce w kategorii autorów do lat 15 zajęła Anna Cisłowska z Piły za opowieść „Arka”, zaś wyróżnienie w tej samej grupie trafiło do Moniki Szwedy z Wyrzyska (opowiadanie „W poszukiwaniu sensu życia”).W starszej grupie nastoletnich twórców wyróżniona została pilanka, Kinga Wasilewska, autorka „Tryptyku o człowieku”. Inna mieszkanka Piły, trzynastoletnia Laura Chuchla otrzymała Nagrodę im. Stanisława Sitka, zmarłego drukarza z Czarnkowa, niegdyś wiceprzewodniczącego Rady Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!