Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Data: 03-09-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020 W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Podczas uroczystości otwarto w szkole nowoczesne wielofunkcyjne boisko.

W tym roku szkolnym naukę w placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski rozpoczęło 5347 uczniów w 221 oddziałach. Wśród nich jest ponad 2400 absolwentów szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów, w porównaniu do ubiegłego roku o prawie 1200 więcej, ze względu na podwójny nabór. W szkołach otwarto dodatkowe oddziały, w sumie 84, dla porównania - w ubiegłym roku funkcjonowały 43 klasy pierwsze.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica rok szkolny rozpoczęło ponad 720 uczniów, w tym około 360 - to absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów.

- Witam serdecznie uczniów i całą kadrę oraz szanownych gości. Jako absolwent tej szkoły, zawsze kiedy tu jestem, czuję ogromne wzruszenie. To były najlepsze lata mojego życia - zaczął Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - Wierzę, że nauka w tym miejscu będzie sprawiała Wam satysfakcję i radość. Wbrew temu co mówiono, w naszych placówkach miejsca dla nikogo nie zabrakło, a lekcje będą kończyć się najpóźniej po godzinie 15., z wyjątkiem Zespołu Szkół Technicznych, w którym już w ubiegłym roku, ze względu na duże zainteresowanie informatyką, zajęcia trwały dłużej. Życzę wam udanego roku szkolnego i pamiętajcie: w życiu jest miejsce na wszystko, a w waszym wieku nauka jest najważniejsza -  powiedział starosta.

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego otwarto w „Nafcie” boisko wielofunkcyjne, które wybudowano przy wsparciu środków pozyskanych przez Powiat z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podobne boisko powstało również przy „Mechaniku”, a łączny koszt obu inwestycji to ponad milion złotych.
- Cały czas inwestujemy w bazę dydaktyczną, by czynić ją nowocześniejszą. Niebawem zaczynamy budowę hali sportowej przy ul. Wincentego Pola, w planie mamy budowę dwóch kolejnych boisk. Korzystamy ze środków rządowych, a w ich zdobyciu pomagają nam pilscy posłowie Marta Kubiak, Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek. To jest realna pomoc, której wcześniej w takim wymiarze nie było – zaznaczył jeszcze starosta pilski.

Życzenia uczniom i kadrze złożyli również posłowie Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek oraz Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. 
Władze powiatu na uroczystości reprezentowali także: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile i Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.
Udanego roku szkolnego życzyła również mecenas Jolanta Turczynowicz – Kieryłło, prezes Fundacji Akademia de Virion, która z okazji otwarcia nowego boiska podarowała uczniom piłki.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group