Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Dzień Działkowca na ogrodach

Data: 27-08-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzień Działkowca na ogrodach Działkowcy zrzeszeni w Pilskim Okręgu Polskiego Związku Działkowców obchodzą hucznie Dni Działkowca, a niektóre także piękne jubileusze, tak jak Rodzinny Ogród Działkowy Gwda, który w minioną sobotę świętował 55-lecie istnienia.

Dni działkowca odbywają się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Tradycyjnie w tym roku Powiat Pilski również wsparł działkowców kwotą 33 tysięcy złotych na cykl spotkań promujących ochronę środowiska, zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i uprawy ekologiczne.

W takim duchu dzień działkowca obchodzony był w minioną sobotę przez członków ROD Zalesie w Pile, których odwiedzili m.in.: starosta Eligiusz Komarowski i Marian Praczyk, prezes Okręgowego Oddziału PZD w Pile.
Podczas festynu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pt. "Jakim jesteś działkowcem?", w którym działkowcy wykazywali się swoją wiedzą na temat upraw ekologicznych. Nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych dla dzieci i dorosłych, w których każdy uczestnik mógł sprawdzić swój refleks, celne oko i sprawną rękę. Każdy zawodnik otrzymał praktyczną nagrodę.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group