Naukobus w Wyrzysku przyciągnął dzieci, młodzież i dorosłych

Data: 06-08-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Naukobus w Wyrzysku przyciągnął dzieci, młodzież i dorosłych Przez dwa dni w Wyrzysku w sali sportowej przy CKZiU stacjonował Naukobus czyli Mobilne Laboratorium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

- Zainteresowanie było bardzo duże. Nauka podana w ciekawy sposób potrafi zainteresować dzieci, rozbudzić w nich pasję. Do tego świetnie się bawiły, podobnie jak dorośli, których również nie brakowało – mówi Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu.

Atrakcji było wiele. Każdy kto przyszedł do Naukobusu mógł przetestować m.in. wirujące krzesło, kulę plazmową, łamigłówki, najszybszą zjeżdżalnię oraz sprawdzić swoją pamięć.

Organizatorem przyjazdu Naukobusu do Wyrzyska był poseł Grzegorz Piechowiak i starosta pilski Eligiusz Komarowski.