Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Nowy akademik na 400 miejsc dla Szkoły Policji w Pile na 100. rocznicę Policji Państwowej

Data: 04-08-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowy akademik na 400 miejsc dla Szkoły Policji w Pile na 100. rocznicę Policji Państwowej  Uroczysty apel, otwarcie nowego akademika dla słuchaczy, występy Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, pokazy musztry, tresury psów, koni służbowych w akcji, technik samoobrony, antyterrorystów, w końcu Black Hawk krążący nad placem Staszica -  z takim rozmachem Szkoła Policji świętowała 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.
To było wielkie święto, a przede wszystkim niezwykle ciekawe wydarzenie dla mieszkańców. W sobotę na Placu Staszica Szkoła Policji zorganizowała Miasteczko Policyjne, gdzie oprócz licznych pokazów jednostek specjalnych ustawiono także wiele policyjnych stoisk, z atrakcjami dla dzieci. Słuchaczy Szkoły Policji w Pile wsparli koledzy z Komendy Głównej Policji, centralnego pododdziału kontrterrorystycznego (BOA), komend wojewódzkich m.in. z Poznania,  Szczecina, Gdańska, Wrocławia, a także Komendy Powiatowej Policji w Pile.
Zanim funkcjonariusze pokazali swoje umiejętności, odbył się uroczysty apel.

Życzenia dla kadry i słuchaczy Szkoły Policji oraz wszystkim funkcjonariuszom złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
-  Dziękuję Wam za dotychczasową służbę. Gratuluję Wam rekordowych wskaźników zaufania, jakim darzy Was społeczeństwo w kwestii na przykład poczucia bezpieczeństwa. To dobry czas nie tylko dla polskiej policji, ale i naszej pilskiej, w którą w końcu się inwestuje. Przykładem tego jest choćby otwarcie dzisiaj nowoczesnego akademika dla słuchaczy na miarę 21 wieku, a za moment rozpocznie się budowa nowoczesnej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile. To, że tak się dzieje, to również zasługa pilskich parlamentarzystów: Marty Kubiak, Grzegorza Piechowiaka - Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Policji oraz Marcina Porzucka. Pilska Policja ma w końcu  parlamentarzystów, którzy są doskonałymi ambasadorami naszego regionu i dbają o nasze bezpieczeństwo - powiedział starosta.

Nowy akademik jest imponujący. Ma pięć kondygnacji i 389 miejsc noclegowych. Pokoje są dwuosobowe. W budynku znajdują się także pokoje dla dowódców, pralnia/suszarnia, wartownia i portiernia. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 5 800 m2.  Budowa trwała od lipca 2017 roku i kosztowała ok. 30 mln zł.
Zadanie to zostało zrealizowane w ramach rządowego programu modernizacji służb mundurowych.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group