Rozmowy o wolności i spływy kajakowe w ramach programu Niepodległa

Data: 19-07-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozmowy o wolności i spływy kajakowe w ramach programu Niepodległa To  było niecodzienne przedsięwzięcie. Spływy kajakowe połączone ze wspólnym biesiadowaniem, do tego cykl spotkań o wydarzeniach z okresu dwudziestolecia międzywojennego, który poprowadził historyk, regionalista, autor licznych publikacji Roman Chwaliszewski.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem MAŁE AKADEMIE „Porozmawiajmy o wolności” w ramach  Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Liderem projektu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile, a partnerami: Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”, Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Państwa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile.  
Całkowita wartość projektu to 117 175 zł. Ale Powiat Pilski pozyskał na realizację projektu aż 84 tys. zł.    

- W ubiegłym roku w ramach programu Niepodległa pozyskaliśmy 47 tys. zł, w tym znacznie więcej. Małe akademie to dopiero początek. W drugiej połowie roku odbędzie się jeszcze wiele ciekawych wydarzeń dla mieszkańców, których współorganizatorem będzie również Powiat Pilski. Będą one skierowane do szerokiego grona odbiorców – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

MAŁE AKADEMIE zorganizowały Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”.  Przez cały tydzień, każdego dnia  brały w nich udział 20-osobowe grupy, w różnym wieku, w tym słuchacze UTW w Pile.    
Celem spotkań było wzmocnienie tożsamości regionalnej i lokalnej, w szczególności związanej z obchodami 100 lat odzyskania Niepodległości przez Polskę, utrwalenie relacji międzypokoleniowych oraz przekazanie wartości patriotycznych młodemu pokoleniu
- Spływy kajakowe były dodatkową atrakcją patriotycznych spotkań, mniej formalną, podobnie jak wspólne biesiady. Nie tylko przyciągnęły one młodzież, ale także doskonale jednoczyły uczestników - mówi Krzysztof Meszyński, organizator cyku spotkań, kierownik MDK w Pile.
Zapisz się na newsletter