Spotkali się w Poznaniu

Data: 26-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkali się w Poznaniu

Tym razem miejscem spotkania uczestników Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego było Polsko – Niemieckie Centrum Akademickie, działające przy Politechnice Poznańskiej. Na wtorkowe obrady wybrał się Starosta Pilski Mirosław Mantaj. Podczas kilkugodzinnego spotkania rozmawiano między innymi na temat zmian w przepisach dotyczących usuwania pojazdów, kontraktacji usług ratownictwa medycznego na lata 2013-2018, jak również wysłuchano informacji na temat funkcjonowania służb policyjnych w naszym regionie, przygotowanej przez nadinspektora Krzysztofa Jarosza, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Gośćmi specjalnymi podczas Zjazdu byli przedstawiciele władz fińskiej prowincji Oulu, którzy przedstawili koncepcję współpracy z Wielkopolską w zakresie edukacji oraz planowanej na terenie zachodniej Finlandii budowy elektrowni atomowej.