Jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą? Zobacz spot przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Pile przy współudziale Straży Pożarnej, WOPR i Starosty Pilskiego

Data: 22-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą? Zobacz spot przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Pile przy współudziale Straży Pożarnej, WOPR i Starosty Pilskiego Wakacje, to nie tylko czas beztroskiego wypoczynku, ale również - niestety - wielu tragedii do jakich dochodzi nad wodą. Aby uczulić młodzież i zwrócić jej uwagę na zagrożenia został przygotowany specjalny spot, w którym Policja, Straż Pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Starosta Pilski - wspólnie namawiają do bezpiecznych zachowań.
 
- Wypoczynek nad wodą może być bezpieczny ale musimy spełnić kilka podstawowych zasad. Kąpiemy się tylko w miejscach do wyznaczonych, pod nadzorem ratowników. Wchodząc do wody ochłodźmy swoje ciało, korzystając z kąpieli popatrzmy co się dzieje wokół nas, aby reagować na stan zagrożenia życia lub zdrowia – informuje bryg. Rafał Mrowiński, komendant powiatowy PSP w Pile.
 
- Apeluję do was i proszę – zastanówcie się przez sekundę - czy na pewno w tym miejscu można bezpiecznie zażywać kąpieli, czy na pewno ten akwen wodny jest dla was bezpieczny, czy jest strzeżony, czy wokół was są dorośli czy ewentualnie ktoś inny, kto może wam pomóc w sytuacji zagrożenia. Co ważne - zawsze zażywajmy kąpieli o trzeźwym umyśle – radzi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo nad wodą – zachęcają inicjatorzy akcji, a my zachęcamy do udostępniania spotu poprzez media społecznościowe, tak aby dotarł on do jak największej liczby młodych ludzi.

Zapisz się na newsletter