Jaki był to rok dla szkół Powiatu Pilskiego? Liczby nie kłamią

Data: 19-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jaki był to rok dla szkół Powiatu Pilskiego? Liczby nie kłamią Blisko 3200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 13 placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilskich zakończyło rok szkolny. Powiatowe zakończenie roku szkolnego odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Podczas uroczystości 50 uczniów otrzymało stypendia Starosty Pilskiego za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe i artystyczne.
 
Mijający rok był wyjątkowo dobry dla oświaty w Powiecie Pilskim. Tylko na inwestycje związane z modernizacją obiektów oświatowych i infrastruktury sportowej Powiat przeznaczył  w 2018 roku 6,7 mln zł, to jest o 4,4 mln zł więcej niż w 2017 roku. To pokazuje skalę inwestycji. Największą i najważniejszą inwestycją była budowa sali gimnastycznej wraz z kompleksem boisk i salek do rehabilitacji przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Śniadeckich w Pile.
 
- Inwestycja kosztowała blisko 7,3 miliona złotych, z czego prawie 4 miliony Powiat pozyskał ze środków unijnych. Dzięki temu placówka, po pięćdziesięciu latach próśb i oczekiwania, ma wreszcie nowoczesne obiekty sportowe, a jej podopieczni, doskonałe warunki do zajęć sportowych i rehabilitacji. Jest to zadanie, które procentuje każdego dnia – powiedział Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
 
Szkoły Powiatu Pilskiego stają się coraz nowocześniejsze i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców. Tylko w ubiegłym Powiat pozyskał blisko 330 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Pile oraz Zespole Szkół Technicznych. Koszt tego zadania to około milion złotych. Budowa boisk trwa i będą gotowe na nowy rok szkolny. Powiat złożył kolejne wnioski na modernizacje boisk sportowych przy Ekonomiku i Budowlance. W czasie wakacji zmodernizowane zostaną również szatnie w Zespole Szkół w Łobżenicy. Na zadanie to Powiat pozyskał 30 tys. złotych z programu „Szatnie na medal”. Trwa również unowocześnianie bazy dydaktycznej. Dzięki unijnemu wsparciu w 6 szkołach zawodowych, zmodernizowanych zostanie 29 pracowni dydaktycznych, a ponad 900 uczniów skorzysta z rożnego rodzaju szkoleń i kursów w atrakcyjnych zawodach. Wartość tych zadań to ok. 4 mln zł.
 
Szkoły zachęcają nie tylko coraz lepszą bazą ale również bogatą ofertą edukacyjną, w tym licznymi projektami i programami, realizowanymi również z funduszy unijnych, dzięki którym nasza młodzież odbywa praktyki i staże za granicą (m.in. w Hiszpanii i Włoszech) i zdobywa wysokie kwalifikacje.
 
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku! Do zobaczenia 2 września!

W galerii: zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w różnych szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski 
***

Nagrodzeni Stypendiami Starosty Pilskiego:
 
 • Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile – Maria Karaszewska, Zofia Jankowska, Jakub Grabowski, Magdalena Mikołajczak, Jakub Nowacki, Zofia Hanna Kuca, Dawid Ślebioda, Julia Zarańska, Marcin Spychalski, Mikołaj Czeppil, Weronika Gapińska, Martyna Wyroślak, Klaudia Soczewka, Julia Martenka;
 • Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile – Martyna Karolewicz, Roksana Chojnacka, Zuzanna Kaczmarek;
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile – Anastazja Borisławska, Aleksander Banaś, Kacper Iwicki, Mateusz Konieczny, Mieszko Tobera, Oliwia Celebieniak
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile – Szymon Błaszczyk, Maciej Konkiewicz, Aleksandra Marcinkowska, Marta Budnik;
 • Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile – Kacper Wojewoda;
 • Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile – Patrycja Mantaj, Kamil Brzeziński, Jan Koplin, Hubert Szymanek;
 • II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile – Aleksandra Pawłowska
 • Zespół Szkół Technicznych w Pile – Oskar Walczak, Jakub Pawłowski, Dawid Przybylski, Oliwia Jaryst;
 • Zespół Szkół Budowlanych w Pile – Patryk Piesiński, Liliana Czarnecka, Agata Furtacz;
 • Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile – Krzysztof Matyla, Mateusz Golisz, Mateusz Magdziarz, Igor Warszawski, Wojciech Mierzwicki;
 • Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile – Dominika Liszkiewicz, Julia Musiał, Jagoda Kańduła, Stanisław Dróżdż, Lilianna Ligenza.
 
 GRATULUJEMY!
Zapisz się na newsletter