Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Nagrody dla młodych matematyków

Data: 14-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagrody dla młodych matematyków W I Liceum Ogólnokształcącym w Pile przy ul. W. Pola wręczono nagrody laureatom XI Powiatowego Konkursu Matematycznego.

Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło 264 uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz ostatnich klas gimnazjalnych reprezentujących 17 szkół z powiatu pilskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 62 uczniów. W piątek, 14 czerwca br., nagrodzono najlepszych.   
 
- Gratuluję laureatom, wykazaliście się ogromną wiedzą, a konkurencja była naprawdę duża. To satysfakcjonujące, że tak wielu uczniów przystąpiło do tego przecież niełatwego konkursu – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski, który był honorowym patronem tego wydarzenia.
Honorowy patronat nad konkursem objęło również Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
 
Pięć edycji tego konkursu odbyło się w Gimnazjum w Osieku nad Notecią, a jego główną organizatorką była ówczesna dyrektorka szkoły Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile.
 
- Wraz z pomysłodawcą i autorem zadań, Dariuszem Włoszczyńskim, dokładaliśmy wszelkich starań, by do konkursu przystępowało jak najwięcej uzdolnionej matematycznie młodzieży, ze szkół gimnazjalnych powiatu pilskiego. Udało się to, a konkurs zyskał dużą popularność i stał się wizytówką naszej szkoły. Dzięki wsparciu sponsorów na laureatów czekały atrakcyjne nagrody. Tak jest również dzisiaj i bardzo się cieszę się, że ten ważny dla uczniów konkurs jest kontynuowany – powiedziała Iwona Schulz.
 
Lista  laureatów i osób wyróżnionych:
Klasy VII:
I miejsce - Kacper Dreze, ZSO STO w  Pile,
II miejsce - Wiktor Paluszkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku,
III miejsce - Dominika Adamska, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile.
Wyróżnienia: Martyna Bąk, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile, (uczennica 6 klasy); Maria Dobrzyńska, ZSO STO w Pile; Anna Duda, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.
 
Klasy VIII
I miejsce - Krzysztof Kleszcz, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,
II miejsce - Laura Konarska, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,
III miejsce - Małgorzata Buchholz, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.
Wyróżnienia: Julia Kijek, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile; Gabriela Kubera, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile; Michał Urbańczyk, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile.
 
Klasa III Gimnazjum
I miejsce - Wiktoria Mróz, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku,
II miejsce - Jagoda Wika, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile,
III miejsce - Franciszek Krzyśko, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Pile; Tomasz Koźmiński, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Pile; Katarzyna Kamińska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle nad Notecią.
Wyróżnienia: Hubert Szałański, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile; Maksymilian Żeleźniak, ZSO STO w  Pile; Klaudia Eder, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile.
 
GRATULUJEMY uczniom oraz ich nauczycielom!
 
Zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące w Pile
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group