Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Zjazd działkowców pod patronatem Starosty Pilskiego

Data: 10-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zjazd działkowców pod patronatem Starosty Pilskiego Podczas XI Okręgowego Zjazdu Polskiego Związku Działkowców w Pile, który w minioną sobotę odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury, delegaci podsumowali minioną kadencję i wybrali nowe władze.  Wydarzenie to patronatem Honorowym objął Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. 

Prezesem Zarządu Okręgowego w Pile ponownie został Marian Praczyk, a wiceprezesem Maria Fojt. Gratulacje złożył Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski, podkreślając, że działkowcy są dobrze  zorganizowaną i liczną społecznością, którą warto i należy wspierać.

A tylko w powiecie pilskim działa 29 ogrodów, 22 w samej Pile. W powiecie pilskim mamy ponad 7600 rodzin działkowych, z tego w Pile 5,5 tysiąca.
Powiat Pilski od trzech lat wspiera działkowców finansowo. W tym roku przekazał 33 tys. zł na organizację ekologicznych spotkań, promujących zdrowy styl życia i ochronę środowiska.
Za wsparcie dziękował prezes Marian Praczyk.
- Dziękujemy Staroście Pilskiemu za coroczne wspieranie finansowe wszystkich ogrodów w powiecie pilskim i wszystkim starostom z naszego okręgu za organizacyjne i materialne wsparcie naszych lokalnych uroczystości. 

Zjazd był okazją do podsumowań minionej czteroletniej kadencji. W ramach programu Otwartych Ogrodów odbyło się wiele imprez sportowych, festynów z okazji Dnia Dziecka, Dni Działkowe, po zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group