Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Ponad milion złotych na promocję pilskich przedsiębiorców. Umowa na dofinansowanie podpisana!

Data: 10-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ponad milion złotych na promocję pilskich przedsiębiorców. Umowa na dofinansowanie podpisana! W poniedziałek, 10 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu popisano umowę między Zarządem Województwa Wielkopolskiego a Powiatem Pilskim na dofinansowanie projektu pod nazwą Promocja Gospodarcza Powiatu Pilskiego, którego wartość wynosi ponad milion złotych.

Powiat Pilski otrzyma 750 tys. zł ze środków pochodzących  z WRPO na lata 2014-2012.
Warto zaznaczyć, że w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wniosek Powiatu Pilskiego zajął 1 miejsce w województwie, bezpośrednio wyprzedzając wniosek złożony przez Prezydenta Miasta Poznań.
W imieniu władz Powiatu Pilskiego umowę podpisali Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski.
– Kolejne unijne pieniądze trafią wprost do mieszkańców powiatu. Był to pierwszy konkurs ogłoszony na promocję gospodarczą dla samorządów, tym bardziej cieszymy się, że nasz projekt uzyskał tak wysoką ocenę, a tym samym tak ogromne dofinansowanie  – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  
Projekt  jest elementem szerszej wizji rozwoju Powiatu Pilskiego.
- Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom gminy z terenu powiatu pozyskają inwestorów zagranicznych, a przedsiębiorcy partnerów biznesowych. Wszystko to w przyszłości przełoży się na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej naszego regionu – podsumowuje Starosta.
 
Założenia projektu:
W ramach projektu zostanie wdrożony i zrealizowany kompleksowy system rozwoju gospodarczego powiatu, który ma zwiększyć rozpoznawalność  Powiatu Pilskiego jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów i rozwoju biznesu. Projekt obejmie swoim zasięgiem dotknie przeszło 6 000 przedsiębiorców, bo tylu działa na terenie regionu w branżach zaliczanych do tzw. inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Z tej puli blisko 60 skorzysta z oferowanych działań. 

Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Zaplanowano m. in.:
-  Branche biznesowe połączone ze szkoleniami dla przedsiębiorców. Będą one okazją do zdobycia i rozwinięcia kontaktów biznesowych, a także do skorzystania ze wskazówek fachowców, jak wprowadzić swoje produkty, czy usługi na rynki zagraniczne.
- Przedsiębiorcy wezmą udział w branżowych targach w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech, a  Powiat Pilski sfinansuje wszystkie koszty związane z wyjazdem na targi i utworzeniem stoisk wystawienniczych.
- Warsztaty skierowane wprost do pracowników urzędów gmin. Obejmą one tematykę z zakresu pozyskiwania inwestorów gospodarczych i przygotowywania ofert inwestycyjnych.
- Utworzenie platformy inwestycyjnej. Na niej przedsiębiorcy, ale i gminy będą mogli zamieszczać i na bieżąco aktualizować swoje oferty inwestycyjne.
- Wydanie materiałów promocyjnych, w różnych językach, które wpłyną na rozpoznawalność marki powiatu pilskiego jako regionu gospodarczo atrakcyjnego.
- Projekt potrwa blisko 3 lata. Rekrutacja przedsiębiorców ruszy we wrześniu.

Zobacz wideo: 

 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group