Ochotnicy ze Skrzatusza najlepsi w gminnych zawodach

Data: 09-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ochotnicy ze Skrzatusza najlepsi w gminnych zawodach W sobotnie popołudnie 8 czerwca br. boisko w Skrzatuszu stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Do turnieju rozgrywanego stanęło 5 jednostek OSP z terenu gminy Szydłowo.

Do rywalizacji tego dnia stanęło 11 drużyn, 1 drużyna MDP dziewcząt, 3 drużyny MDP chłopców, 2 drużyny kobiece, 5 drużyn seniorów. Poza konkurencją zaprezentowali swoje umiejętności najmłodsi z drużyny jamników przy OSP w Skrzatuszu.

Podczas otwarcia powodzenia wszystkim uczestnikom życzył wicestarosta Arkadiusz Kubich.
- Te zawody to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów – powiedział.

Turniej rozpoczął się od musztry, następnie odbyła się sztafeta pożarnicza, a na koniec zaprezentowano ćwiczenie bojowe.

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, przy finansowym wsparciu Powiatu Pilskiego.

Końcowa klasyfikacja zawodów:

Kobiety seniorki
I miejsce OSP Skrzatusz
II miejsce OSP Pokrzywnica

Mężczyźni Seniorzy
I miejsce OSP Skrzatusz
II miejsce OSP Stara Łubianka
III miejsce OSP Róża Wielka
IV miejsce OSP Szydłowo
V miejsce OSP Pokrzywnica

MDP Dziewcząt
I miejsce MDP przy OSP Stara Łubianka
z najlepszym czasem 44 sekundy wśród MDP podczas ćwiczenia bojowego.

MDP Chłopców
I miejsce MDP przy OSP Stara Łubianka