Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Pilskie Stowarzyszenie Amazonek świętowało 25-lecie działalności

Data: 06-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilskie Stowarzyszenie Amazonek świętowało 25-lecie działalności Doradzają, informują, dzielą się doświadczeniami, prowadzą rehabilitację, ale przede wszystkim wspierają kobiety, które dotknęła choroba nowotworowa piersi. To codzienna praca Amazonek ze Stowarzyszenia Pilski Klub Amazonek, które 5 czerwca br. obchodziło 25-lecie działalności.

- Dzięki Waszej trosce, poświęceniu i zaangażowaniu pomogłyście wielu kobietom, które zmagały się z chorobą nowotworową. Wspieracie także w trudnych chwilach wiele rodzin z powiatu pilskiego, za co serdecznie Wam dziękuję w imieniu Pana Starosty Eligiusza Komarowskiego oraz całego Zarządu i Rady Powiatu w Pile – powiedział podczas uroczystości Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Celem stowarzyszenia powstałego w 1994r. jest nie tylko prowadzenie rehabilitacji kobiet po mastektomii, ale również informowanie kobiet o chorobach nowotworowych piersi i możliwości wczesnego wykrycia choroby. To właśnie Pilskie Amazonki wraz ze Starostwem Powiatowym co roku organizują akcje samobadania piersi dla kobiet.

- Dziękuję wam za zaangażowanie i wspólne lata pracy – mówiła Elżbieta Stoińska, prezes pilskiego stowarzyszenia, która podczas gali za swoją działalność otrzymała najwyższe wyróżnienie stowarzyszenia Kryształowy Łuk.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group