Zawodnicy klubu Sporty Walki Piła mistrzami Polski w boksie

Data: 27-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zawodnicy klubu Sporty Walki Piła mistrzami Polski w boksie Trzy złote medale zdobyli zawodnicy klubu Sporty Walki z Piły podczas mistrzostw Polski kadetek i kadetów w boksie, które odbywały się w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Do finałowego turnieju z wcześniejszych eliminacji awansowały z każdej kategorii wagowej po cztery zawodniczki i ośmiu zawodników. W finałach pilski klub reprezentowali Oliwia Stolarczyk, Julianna Rutkowska i Jakub Kosior. Podopieczni Arkadiusza Tobery z turnieju wrócili ze złotymi medalami i tytułami Mistrza Polski.
Oliwia Stolarczyk w walce finałowej spotkała się z Wiktorią Pomorską, zawodniczką Spartakusa Szczecin. W pojedynku sędziowie jednogłośnie wskazali pilankę, która została mistrzynią kraju w wadze 57 kg.
Finał kategorii 63kg wygrała Julianna Rutkowska po walce z Darią Naporą ze złotowskiej Sparty.
Zwycięską walkę w finale stoczył również Jakub Kosior. Zawodnik klubu Sporty Walki pokonał Aleksa Kramarza z klubu BKS Orkan Gorzów. Dla Jakuba Kosiora to drugi tytuł mistrzowski. Dwa lata temu w odbywających się w Tarnowie Podgórnym mistrzostwach Polski młodzików również wywalczył złoto.
Podczas oficjalnego otwarcia mistrzostw starosta pilski Eligiusz Komarowski przekazał zawodnikom pilskiego klubu życzenia jak najlepszych wyników.
Wyjazd na zawody wsparł Powiat Pilski, który wspiera także finansowo szkolenie młodych zawodników klubu.
 
Zapisz się na newsletter