70 lat Liceum Ogólnokształcącego w Łobżenicy – wielkie święto lokalnej społeczności

Data: 26-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

70 lat Liceum Ogólnokształcącego w Łobżenicy – wielkie święto lokalnej społeczności 24 maja br. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza  Kościuszki w Łobżenicy świętowało jubileusz 70-lecia. Obchody były niezwykle uroczyste. Zjechali liczni goście i szerokie grono absolwentów.
Liceum Ogólnokształcące w Łobżenicy ma piękną i długą historię i należy do jednych z najstarszych placówek szkolnych w powiecie pilskim. Dzisiaj wchodzi w skład Zespołu Szkół, ale przez ponad 50 lat funkcjonowało samodzielnie. Placówka dochowała się ponad 4600 absolwentów.
- Jesteście największą chlubą. To wy rozsławiacie imię szkoły, w regionie, kraju i na świecie – mówiła podczas uroczystości Mariola Nosek, dyrektor Zespołu Szkół w Łobżenicy
Dyrektor szkoły podziękowała również kadrze i rodzicom uczniów oraz wszystkim, którzy szkołę wspierają i tworzą jej pozytywny wizerunek. A trzeba zaznaczyć, że łobżenicka placówka słynie z wysokiego poziomu kształcenia. Świadczą o tym wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych (stuprocentowa  zdawalność matur w ubiegłym roku).
Życzeń dla szkolnej kadry i uczniów nie brakowało, również ze strony władz Powiatu Pilskiego.
- Ta wspaniała uroczystość pokazuje, jak wiele emocji wywołują w każdym z nas szkolne wspomnienia, jak ogromną mają moc. W szkole średniej nie tylko zdobywamy wiedzę, dzięki której możemy potem realizować swoje zawodowe plany, ale w niej dorastamy, kształtujemy swój charakter i wartości  – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Życzenia szkolnej społeczności złożył również Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile, absolwent łobżenickiego ogólniaka.
- Jestem niezwykle wzruszony goszcząc w szkole, w której przed laty się uczyłem, i w której również przez pewien czas, pracowałem. Mam stąd piękne wspomnienia. Cieszę się, że kontynuujecie wspaniałe tradycje i życzę Wam wielu wspaniałych sukcesów – powiedział.
Uroczystości zakończył zjazd absolwentów, którzy zasiedli w szkolnych ławkach jak przed laty…

Zobacz wideo z uroczystości: 
Zapisz się na newsletter