Weterani Misji Pokojowych ONZ świętowali jubileusz

Data: 25-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Weterani Misji Pokojowych ONZ świętowali jubileusz W dwudziestą rocznicę powstania Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ członkowie Koła nr 24 w Pile spotkali się na uroczystym zebraniu w Hotelu Gromada. Okazją do świętowania były również obchody zbliżającego się Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.
Obchody pilskiego Dnia Weterana patronatem honorowym objął starosta pilski Eligiusz Komarowski, który razem z wicestarostą Arkadiuszem Kubichem przekazał okolicznościowy grawerton z gratulacjami na ręce prezesa pilskiego koła Tadeusza Daukszewicza. 
- Przed laty reprezentowaliście siły zbrojne, które prowadziły operacje pokojowe na całym świecie. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze, uratowano wiele istnień ludzkich. Pielęgnujecie te piękne karty historii, ideały oraz ważne wartości i przekazujecie je młodemu pokoleniu. Gratuluję wszystkim członkom Stowarzyszenia i życzę zdrowia oraz powodzenia w życiu osobistym – powiedział starosta.
Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa obchodzony od 2012 roku to święto wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych, którzy wypełniali swoje obowiązki służbowe poza granicami Polski.
- To na nas teraz spoczywa obowiązek utrwalania pamięci i mówienia o niezwykłych i ważnych kartach historii oręża polskiego, aby czas nie zacierał naszych dokonań i osiągnięć. Weteran to brzmi dumnie, być weteranem to zaszczyt – mówił podczas spotkania prezes Koła nr 24 Tadeusz Daukszewicz.
 
Zapisz się na newsletter