Jubileuszowy bieg Alojzego Graja w Łobżenicy

Data: 21-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowy bieg Alojzego Graja w Łobżenicy Blisko 250 osób pobiegło w jubileuszowym, XXV Ogólnopolskim Biegu im. Alojzego Graja w Łobżenicy.
Bieg im.  Alojzego Graja (znakomitego utytułowanego polskiego sportowca, olimpijczyka, specjalizującego się w biegach średnio i długodystansowych, wywodzącego się z Łobżenicy) odbył się w ramach powiatowego cyklu Biegaj z Nami, a Powiat Pilski wsparł to wydarzenie.  
Tradycyjnie Bieg Główny odbył się na dystansie 10 kilometrów. Przed nim z kolei na starcie stanęli uczniowie ze szkół podstawowych i średnich z gminy Łobżenica i ościennych. Całe wydarzenie zakończył bieg wspólny, w którym wzięły udział całe rodziny.  
Zawodnikom i organizatorom gratulował Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz radna Zdzisława Bosak-Kawa.
- W imieniu Starosty Pilskiego przekazałem pamiątkowy dyplom z gratulacjami zarówno dla biegaczy jak i organizatorów. To był jubileuszowy bieg, fantastycznie zorganizowany, odbyło się wiele imprez towarzyszących dla dzieci i młodzieży z licznymi nagrodami  - powiedział Kazimierz Wasiak. 
Już w najbliższą sobotę w ramach cyklu Biegaj z Nami odbędzie XXIV Bieg Bohaterów Krajny w Białośliwiu.
Cały terminarz tegorocznych biegów w załączniku. 
 
Zapisz się na newsletter