Tłumy mieszkańców na Pikniku Strażackim

Data: 20-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tłumy mieszkańców na Pikniku Strażackim Za nami III Rodzinny Piknik Strażacki na stadionie przy ul. Okrzei. Doskonale bawili się zarówno dorośli, jak i dzieci. Wydarzenie to zamknęło na krótko cykl imprez w tym miejscu, bo stadion już niebawem zostanie poddany całkowitej modernizacji. Koszt inwestycji to 3,7 mln zł.
 
Piknik Strażacki, który odbył się w niedzielę 19 maja na stadionie przy ul. Okrzei w Pile wypadł doskonale. Organizatorzy, Powiat Pilski i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, przygotowali mnóstwo atrakcji dla mieszkańców powiatu pilskiego.
 
- Dziś historia zatoczyła koło. Zaczęliśmy spotkania z Państwem w tym miejscu od Pikniku Strażackiego. Przez ponad dwa lata frekwencja podczas wydarzeń, które tu się odbywały pokazała, że stadion jest potrzebny, że mieszkańcy chcą by tętnił życiem. Dziś się z nim żegnamy, ale nie na długo. Stadion po rewitalizacji będzie piękniejszy i bardziej funkcjonalny. Życzę doskonałej zabawy – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

Mieszkańców przywitali również: st. kpt. Paweł Kamiński, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile oraz pilscy posłowie Marta Kubiak i Marcin Porzucek. Wszyscy życzyli doskonałej zabawy.

Atrakcji nie brakowało. Na stadion zjechały wozy strażackie zarówno Komendy Powiatowej PSP w Pile jak i OSP z całego powiatu. Strażacy zorganizowali pokazy sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Tradycyjnie furorę wśród dzieci zrobiła gaśnicza piana, którą wypuścili druhowie z OSP Kaczory.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska Komendy Powiatowej Policji w Pile, a także Szkoły Policji, która przygotowała pokaz technik kryminalistycznych. Obecni byli także przedstawiciele wojska z 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu oraz 21. Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach. Uczestnicy pikniku mogli również obejrzeć wystawę fotografii „Powiat Pilski jakiego nie znamy”, przygotowaną przez Stowarzyszenie EFFATA.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty kulinarne i zdrowego stylu życia zorganizowane w ramach projektu „Aktywna integracja i rewitalizacja w Powiecie Pilskim” współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej. Na stadionie odbył się też pokaz samoobrony przygotowany przez zawodników UKS „6” w Pile, pod wodzą trenera Tomasza Jopka, były też przejazdy zabytkowym motocyklem, który udostępniło Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych i Archeologii Wojskowej „Rajtar”.
Dzieci korzystały z bezpłatnych dmuchanych zamków, dorośli z oferty licznych stoisk gastronomicznych. Panowała świetna piknikowa atmosfera. Na scenie zaprezentowały się „Roztańczone Iskierki” z MDK „Iskra” w Pile, zespół „Ale Babki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespół Awans ze Szkoły Policji w Pile. Zabawę pod chmurką poprowadził Krzysztof Belak.
 
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

Zobacz wideo z wydarzenia: 
Zapisz się na newsletter