Magiczna Noc Muzeów w BWA

Data: 19-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Magiczna Noc Muzeów w BWA W sobotni wieczór na patio Biura Wystaw Artystycznych w ramach Nocy Muzeów zabrzmiały hiszpańskie rytmy. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać koncertu gitarowego Michała Ciesielskiego oraz obejrzeć taniec flamenco w wykonaniu Agnieszki Ulanowskiej

„The Palos of Flamenco” taki tytuł nosił koncert Michała Ciesielskiego. Artysta jest stypendystą i doktorem The University of Memphis (USA), w prestiżowej klasie gitary klasycznej. Jego profesjonalna i pełna wrażliwości gra zachwyciła publiczność. 
Fantastycznie zaprezentowała się również Agnieszka Ulanowska, pilska artystka, malarka, architekt wnętrz, dla której taniec flamenco to ogromna pasja. Pani Agnieszka objechała całą Andaluzję, skąd tradycja flamenco wyszła w świat, tam również w prestiżowych szkołach tańca miała okazję uczyć się techniki flamenco oraz czerpać z bogatej kultury andaluzyjskich Cyganów.
Na zakończenie Nocy Muzeów zwiedzający pilskie BWA mogli porozmawiać o życiu i sztuce z Alfredem Aszkiełowiczem. Artysta zajmujący się grafiką warsztatową, użytkową i malarstwem opowiadał nie tylko o sztuce, ale również o swoim ciekawym życiu.
 
Zapisz się na newsletter