Strażacy z podziękowaniami za ciężką i oddaną służbę

Data: 16-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacy z podziękowaniami za ciężką i oddaną służbę 15 maja 2019r. przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą Nr 2 przy ulicy Lelewela odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Był on okazją do podsumowań oraz podziękowań strażakom za ich trudną i odpowiedzialną służbę.

Tylko w ubiegłym roku pilscy strażacy interweniowali 1752 razy. Warto wiedzieć, że o wiele częściej wzywani są do miejscowych zagrożeń i wypadków niż do pożarów, i to nie tylko na terenie powiatu pilskiego ale również powiatów ościennych. Pilscy strażacy ciągle doskonalą swoje umiejętności oraz unowocześniają sprzęt. Angażują się również w akcje edukacyjno-profilaktyczne, takie jak choćby współorganizowaną przez Powiat Pilski „Nie dla czadu” czy projekt „Bezpieczeństwo w Powiecie Pilskim – od juniora do seniora”, który będzie realizowany w bieżącym roku. Na jego realizację Powiat pozyskał blisko 100 tysięcy złotych ze środków MSWiA. Obecnie jednym z najważniejszych wyzwań jest jednak budowa nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 przy ul. Moniuszki. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków rządowych, a jej wartość szacowana jest na 14 milionów złotych. W nowej strażnicy znajdą się boksy garażowe, myjnia i warsztat, będą też szatnie i sala do szkoleń.

Dzień Strażaka był okazją nie tylko do podsumowań ale przede wszystkim do podziękowań strażakom - zarówno tym z PSP jak i druhom z OSP - za poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi.

- Serdecznie dziękuję wszystkim strażakom za ich służbę, a za współpracę dziękuję naszym jednostkom nadrzędnym Komendzie Głównej i Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Dziękuję również jednostkom samorządu terytorialnego – powiedział komendant bryg. Rafał Mrowiński.

Gratulacje i podziękowania na ręce komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile w imieniu władz powiatu złożył wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.

- Chciałbym podziękować w imieniu Zarządu Powiatu w Pile za waszą ciężką i oddaną służbę. Jesteśmy wszyscy z was dumni i czujemy się bezpiecznie mając świadomość, że czuwacie nad naszym bezpieczeństwem – powiedział.

Uroczystość była też okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe oraz okolicznościowych odznaczeń wyróżniającym się strażakom. Warto dodać też, iż bryg. Rafał Mrowiński został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. Medal odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy 4 maja br. podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie. Gratulujemy!

A na spotkanie z pilskimi strażakami zapraszamy już w najbliższą niedzielę, na stadionie przy ul. Okrzei. Podczas III Rodzinnego Pikniku Strażackiego będzie można zobaczyć m.in. wozy ratowniczo-gaśnicze jakie są na wyposażeniu jednostek PSP i OSP w powiecie. Strażacy zademonstrują też swoje umiejętności w zaaranżowanych zdarzeniach a na koniec zaproszą najmłodszych do zabawy w pianie.
ZAPRASZAMY!
 
Zapisz się na newsletter