Data: 16-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zespół Konsultacyjny ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w nowym składzie 14 maja br. w Starostwie Powiatowym starosta pilski Eligiusz Komarowski, wręczył akty powołania nowym członkom Zespołu Konsultacyjnego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Zespół konsultacyjny ma na celu zapewnienie bieżącej współpracy pomiędzy Powiatem Pilskim, a organizacjami pozarządowymi działającymi w sferze sektora non- profit na rzecz mieszkańców. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele różnych obszarów działalności pożytku publicznego, w tym na rzecz dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, w sferze ochrony zdrowia, edukacji, sportu i ochrony środowiska.

- Liczba stowarzyszeń w powiecie pilskim w ostatnich latach znacznie wzrosła. Jeszcze trzy lata temu było ich około 370, a obecnie jest aż 540. Jako osoba mająca od lat kontakt ze stowarzyszeniami, zdaję sobie sprawę, że mogą one dużo więcej niż niezarejestrowana grupa znajomych. Dobrze działające stowarzyszenia szybko zdobywają zaufanie społeczne i potrafią  pozyskać wiarygodnych partnerów. Jako Powiat Pilski z chęcią je wspieramy, w ubiegłym roku dofinasowanie otrzymało ponad 100 podmiotów – powiedział Eligiusz Komarowski.

Na przewodniczącą zespołu wybrano Marię Bratkowską, etatowego członka Zarządu Powiatu w Pile, a jej zastępcą został Leszek Zieliński, prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile.  Zespół przyjął również sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za rok 2018. Podczas spotkania zaproponowano też organizację warsztatów szkoleniowych dla organizacji pozarządowych, które mają dotyczyć m.in. możliwości pozyskania funduszy na rozwój, uzyskania dofinansowania ze środków PFRON czy zakładania konta na platformie e-PUAP.