Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

W pilskim BWA Noc Muzeów w rytmach flamenco

Data: 15-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W pilskim BWA Noc Muzeów w rytmach flamenco Bogaty program na Noc Muzeów przygotowuje Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Początek tej międzynarodowej akcji o 16 w najbliższą sobotę.
W galerii zwiedzać można będzie wystawę „Nowy obraz / Nowe spojrzenie” – jest to wystawa pokonkursowa prezentująca najlepsze prace VIII edycji konkursu malarskiego organizowanego przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu dla studentów i absolwentów szkół artystycznych w Polsce. Prace nagrodzonych oraz pozostałych nominowanych do nagrody w tym roku będzie można obejrzeć w BWA. Są to niezwykle ciekawe prace, obrazujące trendy jakie dominują w nowej polskiej sztuce, na wysokim poziomie artystycznym.
Od godz. 19.00 gościem Nocy Muzeów w BWA będzie artysta malarz Alfred Aszkiełowicz – będzie można spotkać się z nim, porozmawiać, a także kupić jego obrazy w promocyjnych cenach. Alfred Aszkiełowicz mieszka i tworzy w Chodzieży. Zajmuje się grafiką warsztatową, użytkową i malarstwem. Od 1968 r. wystawia swoje prace w kraju i za granicą
Następnie we wnętrzach BWA zabrzmi  flamenco.  Na 20.30 zaplanowano koncert gitarowy „The Palos of Flamenco” w wykonaniu Michała Ciesielskiego.
Michał Ciesielski to stypendysta i doktor The University of Memphis (USA), w prestiżowej klasie gitary klasycznej pod kierownictwem światowej sławy pedagoga i gitarzystki, dr Lily Afshar. Obecnie jest wykładowcą w katedrze gitary Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest laureatem wielu nagród. Gra na gitarze Jesus de Jimenez.
O 21.15 będzie można zobaczyć Agnieszkę Ulanowską w tańcach flamenco „Me sciento flamenca” .
Na zakończenie z Alfredem Aszkiełowiczem, będzie można porozmawiać o życiu i sztuce podczas spotkania pt. „Moje światy, moje rysowanie”. Początek o godzinie 21.45.
Zapraszamy!
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group