Spektakl "Pinokio" w wykonaniu teatru terapeutycznego Razem

Data: 15-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spektakl "Pinokio" w wykonaniu teatru terapeutycznego Razem
W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”  dzieci z pilskich przedszkoli mogą oglądać przedstawienie „Pinokio” wystawiane przez Terapeutyczny Teatr Razem.
Teatr powstał w sierpniu zeszłego roku, a tworzą go uczestnicy oraz terapeuci  Środowiskowego Domu Samopomocy „Caritas” w Pile oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Sztuka Pinokio jest ich drugim przedstawieniem. Aktorzy debiutowali spektaklem „Dziewczynka z zapałkami”.
Osoby niepełnosprawne biorące udział w tych sztukach teatralnych zyskują poczucie własnej wartości i pewności siebie. Występ przed publicznością sprawia, że umieją radzić sobie ze stresem, a dziecięca widownia jest bardzo wdzięczna.
- Nasi uczestnicy czują ogromną radość z występowania na scenie. Najpierw była niepewność, ale teraz jest wielka satysfakcja – mówi Aleksandra Kropińska, pomysłodawca teatru, terapeuta SDŚ Caritas w Pile.
Dotychczas Pinokia wystawiono 4 razy, w planach są jeszcze trzy przedstawienia. Te, które się odbyły  spotkały się z wielką przychylnością dzieci. Aktorzy żywo i z pełnym profesjonalizmem angażują się w odgrywane przez nich role. Na scenie gości entuzjazm, radość i skupienie. Pinokio prowadząc dialog z dziećmi pokazuje im najważniejsze wartości w życiu.  Przedstawienie dostarcza małym widzom wiele emocji.
Honorowy patronat nad całą imprezą objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz „Caritas” Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
 
Zapisz się na newsletter