Wiersze lokalnych poetów na chodniku przed Starostwem Powiatowym w Pile

Data: 14-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wiersze lokalnych poetów na chodniku przed Starostwem Powiatowym w Pile Na chodniku przed Starostwem Powiatowym w Pile pojawiły się fragmenty wierszy lokalnych poetów. To część akcji Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile w ramach 18 Nadnoteckich Dni Literatury promujących regionalne środowisko literackie i młode talenty.
Przed budynkiem przy Alei Niepodległości uczniowie Technikum Ekonomicznego w Pile namalowali kredą w sprayu fragmenty wierszy Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego oraz Moniki Pardy.
- W ramach akcji wiersze lokalnych artystów będzie można przeczytać na chodniku w około 50 miejscach w Pile – powiedziała Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor  Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Po namalowaniu wierszy Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprosił uczniów i ich opiekunów na spotkanie oraz do zwiedzenia budynku Starostwa Powiatowego. Wycieczkę uczniowie zaczęli od miejsca pracy Starosty, a zakończyli w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się centrum zarządzania kryzysowego w podziemiach Starostwa.

Zobacz wideo z wydarzenia:

 
Zapisz się na newsletter