Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Jubileuszowa edycja wyjątkowych zawodów lekkoatletycznych

Data: 09-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowa edycja wyjątkowych zawodów lekkoatletycznych To była już 35. edycja Igrzysk Lekkoatletycznych „NIKE” organizowanych dla niepełnosprawnej młodzieży. Nike znaczy zwycięż. Zwycięzcą jest każdy, kto, walcząc z własnymi słabościami, staje na starcie i daje z siebie wszystko. A tak właśnie było podczas zawodów, które dziś odbyły się przy ul. Żeromskiego w Pile.

Zawody otworzyła Aleksandra Błażejewska, prezes stowarzyszenia „SPRAWNI – RAZEM” – głównego organizatora imprezy. W uroczystym otwarciu wziął udział Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie honorowy patron wydarzenia. Starosta podziękował pani Aleksandrze za zaangażowanie i pracę przez te lata na rzecz niepełnosprawnych dzieci wręczając pamiątkową statuetkę i bukiet kwiatów.
- Historia Igrzysk NIKE, pisana przez panią przez 35 lat budzi uznanie. Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu – powiedział Starosta.
Zawodników w trakcie zmagań na stadionie, dopingował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
Podczas turnieju, który toczył się w deszczu swoje reprezentacje miały: Piła, Stara Łubianka, Gębice, Jastrowie, Wągrowiec i Czarnków. Grupa kilkudziesięciu sportowców rywalizowała w konkurencjach biegowych i technicznych. Najwięcej medali zdobyli uczniowie ze Starej Łubianki, ale podczas tych niezwykłych zawodach każdy mógł czuć się zwycięzcą. Bo na tych Igrzyskach nie ma przegranych.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group