Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Dotacje na wymianę pieców i termomodernizację. Ruszył program „Czyste powietrze”

Data: 17-04-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dotacje na wymianę pieców i termomodernizację. Ruszył program „Czyste powietrze” W Starostwie Powiatowym w Pile mieszkańcy powiatu mieszkańcy mogli zapoznać się z rządowym programem Czyste Powietrze. Przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wyjaśniał jakie są zasady programu oraz jak dostać dotację na wymianę pieca, ocieplenie domu czy kolektory słoneczne.
Na spotkanie mieszkańców zaprosił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski
Mieszkańcy mogą skorzystać z oferty dofinansowania wymiany starych i nieefektywnych pieców na nowoczesne źródła ciepła oraz uzyskać środki na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku, tak by nie marnować wytworzonej energii.
Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy.
Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów inwestycji w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów. Program realizowany będzie w latach 2019-2029, a jego budżet opiewa na 103 mld złotych.
Więcej o programie i sposobie składania wniosków pod adresem: http://poznan.wios.gov.pl/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze/
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group