Dawid Siek z klub Sporty Walki Piła po raz szósty Mistrzem Polski

Data: 09-04-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dawid Siek z klub Sporty Walki Piła po raz szósty Mistrzem Polski Czterech zawodników klubu Sporty Walki Piła wróciło z medalami zawodów Mistrzostw Polski seniorów i juniorów w kick boxingu low kick odbywających się w Nowy Targu.
Dawid Siek stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii junior starszy w wadze do 71 kg.  To szósty turniej tej rangi z rzędu, z których Dawid wraca ze złotym medalem.
- W zeszłym roku też miałem złoto, ale w juniorach młodszych w 67kg. O moim zwycięstwie przesadziło przygotowanie fizyczne i kondycyjne. I oczywiście nastawienie do walki, miałem w końcu okazję się zrewanżować się bardzo dobremu koledze Tomkowi Lasocie za porażkę w pierwszej walce w K-1. Za 3 tygodnie chciałbym wystartować w MP właśnie w K-1 - przyznał Dawid Siek, medalista MŚJ i MEJ w low kicku i K-1.
Kategorię 54 kg junior starszy zdominowała dwójka pilskich kick boxerow. Po wygranych walkach eliminacyjnych w finale spotkali się Michał Haiwka oraz Piotr Woźniak. Ostatecznie złotym medalistą został Haiwka, a Woźniak został wicemistrzem kraju.
Brązowy medal w śród juniorek w swoim debiucie na imprezie tej rangi zdobyła Alicja Bartosińska.
Wyjazd na zawody wsparł Powiat Pilski, który wspiera także finansowo szkolenie młodych zawodników klubu.