Pierwszy konkurs pięknego czytania w BWA

Data: 28-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwszy konkurs pięknego czytania w BWA  Ponad 30 uczniów  wzięło udział w I. Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Tekstów Pisanych Prozą, którego celem było rozbudzanie pasji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.  
 
Uczniowie mogli wybrać formę tekstu. Mógł to być  fragment powieści lub opowiadania, ale też notatka prasowa, reportaż czy felieton. Na konkursie zaprezentowano szkolne lektury, ale też bardzo oryginalne powieści czy nawet legendy.
Przewodniczącą grona sędziowskiego pisarka i wokalistka była Jolanta Ciecharowska, a uczestnikom akompaniował. Romuald Andrzejewski. Imprezę honorowym patronatem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.
 – Jestem pod wrażeniem waszych umiejętności. Chciałbym, żebyśmy ponownie spotkali się już jesienią – powiedział do uczestników Starosta.
W gronie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Leniec z pilskiej SP 11, która przeczytała fragment “Małego Księcia”. Drugą pozycję grono jurorów przyznało Marii Krauze ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, a trzecią Zuzannie Baście z SP w Nowej Wsi Ujskiej.
W grupie starszej nagrodę za pierwsze miejsce otrzymała Anna Filip z Zespołu Szkół przy Teatralnej, która zaprezentowała wyjątek z “Kochanków z Hiroszimy”. Drugie miejsce zajęła Marta Lewicka z Zespołu Szkół w Łobżenicy, a trzecie Kacper Pikulik, reprezentujący Zespół Szkół Technicznych w Pile. Nagrodę publiczności otrzymała Oliwia Duszara ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile.
 
Zapisz się na newsletter