Spotkanie po latach żołnierzy 87. Batalionu Łączności.

Data: 18-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie po latach żołnierzy 87. Batalionu Łączności. W 50 rocznicę powstania 87. Batalionu Łączności JW3515 byli żołnierze spotkali się pod pamiątkową tablicą poświęconej bazie pilskiego lotnictwa przy samolocie na skrzyżowani ulic Okrzei i Drygasa w Pile.
Delegacja pod przewodnictwem pierwszego dowódcy batalionu ppłk Zdzisława Adamczewskiego złożyła kwiaty w hołdzie żołnierzom, którzy swoją służbą tworzyli jego historię.
Kwiaty pod pomnikiem złożył również Starosta Pilski Eligiusz Komarowski w asyście byłych dowódców batalionu płk Mariana Lisa oraz płk Marka Królikowskiego.
Po uroczystości  byli żołnierze udali się na lotnisko, gdzie na budynku, który stoi w miejscu obiektu sztabowo-koszarowego przy bramie wjazdowej na lotnisko z ulicy Lotniczej odsłonięto pamiątkową tablicę.
- Jest mi niezmiernie miło świętować z wami rocznicę powstania batalionu. To piękny kawałek historii pilskiego wojska, którego sam miałem przyjemność być częścią – powiedział Starosta Eligiusz Komarowski odsłaniając tablicę.
 
Zapisz się na newsletter