Umowa na rewitalizację kina Iskra i stadionu przy Okrzei podpisana!

Data: 16-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa na rewitalizację kina Iskra i stadionu przy Okrzei podpisana!
Starosta Pilski Eligiusz Komarowski podpisał w piątek Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu umowę na dofinansowanie rewitalizacji dwóch obiektów, dawnego kina
„Iskra” oraz stadionu przy Okrzei. Na modernizację powiat pilski zdobył prawie 7 milionów złotych. To drugi - po Starym Rynku w Poznaniu, najwyżej oceniony projekt rewitalizacji w Wielkopolsce w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramac programu „Rewitalizacji miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”.
- Pod koniec stycznia spełniliśmy ostatnie formalności, brakowało tylko podpisów pod umową. Udało się i wreszcie możemy zacząć działać - mówił starosta Eligiusz Komarowski.
Po podpisaniu umowy ruszają przetargi na wyłonienie wykonawców inwestycji.
Pierwsze prace mogą już ruszyć w maju.
- Chcemy przywrócić dawny blask i świetność tym obiektom użyteczności publicznej. Naszym celem jest by każdy mieszkaniec znalazł tam miejsce dla siebie. Na stadionie w części rekreacyjnej powstanie plac zabaw, siłownia oraz ścianka do graffiti. W dawnym kinie Iskra skupimy się najpierw na wymianie dachu i elewacji, chcemy też odtworzyć zamurowane okna– mówiła przedstawiając projekt Anna Ligenza z Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pile. 
Modernizacja stadionu potrwa do końca tego roku. Koniec remontu w starym kinie „Iskra” planowany jest na grudzień 2020.

Więcej w materiale wideo: 
Zapisz się na newsletter