Mityng pływacki niepełnosprawnej młodzieży w pilskim Aquaparku.

Data: 15-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mityng pływacki niepełnosprawnej młodzieży w pilskim Aquaparku. Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni-Razem” to organizacja, która działa na rzecz dzieci i młodzieży z klas i szkół specjalnych. Stowarzyszenie stawia przede wszystkim na ich rozwój ruchowy przez organizację zawodów sportowych i imprez rekreacyjnych. Jedną z nich jest Regionalny Mityng Pływacki.
Zawody odbyły się 14 marca w pilskim Aquaparku. Niepełnosprawna intelektualnie młodzież rywalizowała w wodzie po raz 23. W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny ze szkół w Pile, Starej Łubianki i Gębic. Najlepsi pływacy pilskich zawodów wystartują na mityngu w Rawiczu.
Imprezę honorowym patronatem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, którego reprezentował członek Zarządu Powiatu w Pile Przemysław Pochylski.