Sprawdzian z wiedzy konsumenckiej

Data: 14-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sprawdzian z wiedzy konsumenckiej Reprezentacje 7 szkół średnich wzięły udział w XI już edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej.
Najlepszy okazał się zespół z Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, drugie miejsce zajęli uczniowie z I LO w Pile, trzecie z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.
Uczniowie do rozwiązania mieli test, który zawierał 40 pytań. Obejmowały one szeroki zakres wiedzy konsumenckiej, np. zasady reklamacji towaru, gwarancji, podpisywania umów konsumenckich. Jak przyznali sami uczestnicy pytania były trudne i rozbudowane…
Indywidualnie najlepsi okazali się: Michał Łuszkiewicz z  Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego, Kacper Perzyński, również z LOTS i Kacper Figiel z Zespołu Szkół Budowlanych  w Pile. 11 kwietnia będą reprezentowali powiat pilski na finale w Poznaniu.
Gratulacje zwycięzcom złożył wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.